Pirmo reizi 2ANNAS piedāvā teju 50 filmu seansus

0 Komentāru
Pirmo reizi 2ANNAS piedāvā teju 50 filmu seansus
Publicitātes foto

Ilggadējais filmu festivāls 2ANNAS skatītājiem sagatavojis jaunu pārsteigumu – iespēju pārkāpt robežas 47 filmu seansos un bagātīgā pasākumu programmā no 17. līdz 26. oktobrim.

”Mūsdienu pasauli definē tās robežas un attīsta to pārkāpšana, tāpēc šogad festivāls lūkojas uz ētikas, politikas, māksliniecisko tradīciju un privātās telpas robežu pārkāpšanu kino,” par festivāla tematiku Robežpārkāpēji stāsta festivāla programmu direktore Anna Veilande-Kustikova. ”Šī robežu pārkāpšanas tēma festivāla ietvaros tiks apskatīta gan Latvijas kinematogrāfa vēsturiskajā griezumā, gan mūsdienu kino tēmu un formas atklājošās skatēs. Šogad vēlamies pārkāpt robežas filmu skatēs, atlasot tādas īsfilmas, kas pārkāpj tēmu, tabu, pieradumu un žanru robežas,” stāsta piebilst Veilande-Kustikova.

Jau iepriekš ziņots, ka Baltijas kinocienītāju iemīļotajā Rīgas Starptautiskajā filmu festivālā 2ANNAS šogad iesniegts rekordliels filmu skaits, sasniedzot gandrīz 1500 filmu apjomu. Pirmo gadu festivālā ietverta arī pilnmetrāžas filmu sadaļa, kurā konkursa kārtībā saņemtas 170 filmas. Festivāla 2ANNAS ietvaros būs pieejami 47 filmu seansi, kā arī vairāki īpašie notikumi, piemēram, festivāla atklāšanas seansā 17. oktobrī plkst. 18.00 kinoteātrī Splendid Palace tiks izrādīt filma Doktora Kalgiari kabinets ar dzīvo mūziku, kas ir sacerēta īpaši šim notikumam, Still Moving – komiksu izstāde un animācijas darbu skate sadarbībā ar Kuš!, brāļu Raita un Laura Ābeles jaunākās īsfilmas Kastrāts kuilis pirmizrāde 22. oktobrī, kā arī filmu uzņemšanas un attīstīšanas meistardarbnīca no 17. līdz 20. oktobrim, kuras rezultātus – uzņemtās filmas uz 16 mm lentēm – varēs redzēt 20. oktobra vakarā kinoteātrī K.Suns.

”Mums ir svarīgi, lai festivāla apmeklējums nav tikai ķeksīša pēc, bet, lai cilvēki savu laiku pavadītu pilnvērtīgi, un materiāls, ko mēs izrādām, skatītājus intelektuāli un emocionāli uzrunātu,” stāsta festivāla 2ANNAS producente Agnese Logina. ”Šī iemesla dēļ šogad ļoti rūpējamies par to, lai pēc seansiem skatītājiem būtu, kur satikties un sapulcēties, pārrunāt redzēto un gūtos iespaidus. Mūsuprāt, nav nekā bēdīgāka, ja skatītājs pamet filmu festivāla seansu bez iespējas dalīties savos ieskatos, pārdzīvojumos un emocijās,” piebilst Logina.

Filmas būs iespējams noskatīties kinoteātra Splendid Palace telpās, kinoteātrī KSuns, Kaņepes Kultūras centrā un citur. Papildus filmu programmām 2ANNAS festivāla apmeklētājiem piedāvās iespēju tikties ar filmu režisoriem klātienē, aicinās piedalīties meistarklasēs gan profesionāļiem, gan citiem interesentiem, rīkos publiskas diskusijas par festivālā apskatītām tēmām, kā arī aicinās kino cienītājus tikties neformālā gaisotnē pēc filmu izrādīšanas dažādās festivāla norises vietās.

Jāatzīmē, ka šogad 2ANNAS pārkāpj arī ģeogrāfiskās robežas; starp filmu festivāla apmeklētājiem būs viesi no Grieķijas, Libānas, Izraēlas, Krievijas, Ukrainas, Vācijas, Lielbritānijas, Ungārijas, Polijas, Lietuvas un Igaunijas. Pārkāpjot sudraba ekrāna tradīcijas, 2ANNAS uz kino ekrāna ļaus nonākt darbiem, kurus varētu saukt par plaģiātu skatē Fan made music videos, risinot jautājumu par to, kur doties, kad oriģinalitāte ir izsmelta un kad robežu pārkāpšana nozīmē iepriekšradīta materiāla pārstrādi.

2ANNAS piedāvās mūsdienu darbus, kas izmanto seksualitāti kā prizmu, caur kuru tiek skatītas citas tēmas, programmā Erotic?. Festivālā tiks iekļauta arī politiski vēsturisko robežpārkāpēju filmu programmu grupa RADICAL, kas veidota sadarbībā ar Vīnes Neatkarīgo īsfilmu festivālu un Bristoles īsfilmu festivālu Encounters. Tāpat arī 2ANNAS piedāvās ieskatu Libānas robežpārkāpēju tradīcijās, kā arī īpašu 16 mm filmu skati, kas atceļojusi no Grieķijas. Kinocienītāji varēs novērtēt arī animācijā un komiksos strādājušo mākslinieku – robežpārkāpēju programmu.

Papildu programma: http://2annas.lv/lv/festivala-norises-grafiks/

0 Komentāru