Pārdota pirms 52 gadiem Džonam Lenonam nozagtā ģitāra

0 Komentāru
Pārdota pirms 52 gadiem Džonam Lenonam nozagtā ģitāra
Foto: Scanpix

Par pasakainu naudas summu – gandrīz divarpus miljoniem dolāru – pārdota kāda vairākus desmitus gadu veca akustiskā ģitāra. Lielo cenu šajā gadījumā noteikusi nevis ģitāras unikālā skaņa vai tās izgatavošanas īpatnības, bet gan fakts, ka tā reiz piederējusi, taču vēlāk nozagta, grupas The Beatles dalībniekam Džonam Lenonam.

1962. gada ražojuma akustiskā ģitāra ilgus gadus atradās pie Džona Makava – ģitārista amatiera, kurš to bija iegādājies 1960. gadu beigās, nezinot, ka tā dažus gadus iepriekš ir nozagta leģendārajam “bītlu” dalībniekam. Džons Lenons palika bez šīs ģitāras 1963. gadā Ziemassvētku koncerta laikā. Taču, lai arī tā atradās viņa īpašumā vien gadu, tā tika izmantota vairāku dziesmu studijas ierakstos – to vidū Love Me do un I Want To Hold Your Hand.

To, ka tā tiešām ir Džona Lenona ģitāra, izdevies pierādīt pēc tās sērijas numura un dažām citām īpašām pazīmēm. Kādam pircējam nebija žēl vairāk nekā 2,4 miljonus dolāru, lai iegūtu to savā rīcībā. Vienīgais noteikums – viņš vēlējies palikt anonīms.

Puse no ieņēmumiem, kas iegūti no ģitāras pārdošanas, tiks ziedoti labdarības fondam, ko Lenons izveidoja kopā ar savu dzīvesbiedri Joko Ono.

FOTO: Džons Lenons un viņa ģitāra

0 Komentāru