Pārdota pirms 52 gadiem Džonam Lenonam nozagtā ģitāra

Komentāri
Pārdota pirms 52 gadiem Džonam Lenonam nozagtā ģitāra
Foto: Scanpix

Par pasakainu naudas summu – gandrīz divarpus miljoniem dolāru – pārdota kāda vairākus desmitus gadu veca akustiskā ģitāra. Lielo cenu šajā gadījumā noteikusi nevis ģitāras unikālā skaņa vai tās izgatavošanas īpatnības, bet gan fakts, ka tā reiz piederējusi, taču vēlāk nozagta, grupas The Beatles dalībniekam Džonam Lenonam.

1962. gada ražojuma akustiskā ģitāra ilgus gadus atradās pie Džona Makava – ģitārista amatiera, kurš to bija iegādājies 1960. gadu beigās, nezinot, ka tā dažus gadus iepriekš ir nozagta leģendārajam “bītlu” dalībniekam. Džons Lenons palika bez šīs ģitāras 1963. gadā Ziemassvētku koncerta laikā. Taču, lai arī tā atradās viņa īpašumā vien gadu, tā tika izmantota vairāku dziesmu studijas ierakstos – to vidū Love Me do un I Want To Hold Your Hand.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

To, ka tā tiešām ir Džona Lenona ģitāra, izdevies pierādīt pēc tās sērijas numura un dažām citām īpašām pazīmēm. Kādam pircējam nebija žēl vairāk nekā 2,4 miljonus dolāru, lai iegūtu to savā rīcībā. Vienīgais noteikums – viņš vēlējies palikt anonīms.

Puse no ieņēmumiem, kas iegūti no ģitāras pārdošanas, tiks ziedoti labdarības fondam, ko Lenons izveidoja kopā ar savu dzīvesbiedri Joko Ono.

FOTO: Džons Lenons un viņa ģitāra

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl