Ozols izdevis pirmo vinilu Latvijas hiphopa vēsturē

Pievienot komentāru
Ozols izdevis pirmo vinilu Latvijas hiphopa vēsturē
Publicitātes foto

Pašmāju hiphopa izpildītājs Ģirts Rozentāls jeb Ozols 9. aprīlī bārā Nemiers, Rīgā, A. Briāna ielā 9a, prezentēs jaunākā albuma Atpakaļ nākotnē vinila izdevumu, kuram mākslinieks Tron radījis unikālu 3D dizainu vāku atvērumā, informē mūziķa preses pārstāve Inese Grīnberga.

Atpakaļ nākotnē vinila plates prezentācija būs īpaši nozīmīgs notikums Latvijas hiphopā, jo Atpakaļ nākotnē kļūs par pirmo vinilā izdoto pašmāju hiphopa albumu, norāda Grīnberga. Iepriekš vinilā izdoti tikai singli: Roberta Gobziņa singls Aka Aka 1990. gadā un 2003.gadā izdotais singls Aka Hip Aka Hop (Roberts Gobziņš (EastBam), Gustavo, Čižiks, Mixmaster AG & Raitis, Džuzepe). Atpakaļ nākotnē vinila izdevumā būs iekļauta arī līdz šim vēl nedzirdēta un nekur iepriekš nepublicēta dziesma Nāves apskāvienos.

Ieeja prezentācijas pasākumā no plkst. 20:00, prezentācijas un koncerta sākums plkst. 21:00. Ieeja bez maksas tiem, kas iegādājušies vinila plates iepriekšpārdošanā atpakalnakotne.lv vai uz vietas pasākumā. Vinila plašu saņemšana no plkst. 20:00. Vietu skaits ierobežots!

Foto

Prezentācijā paredzēta Ozola un bungmašīnu virtuoza Riharda Fedotova jeb Rick Feds uzstāšanās. Uz skatuves kāps arī īpašie viesi, kas vēl netiek atklāti. Iesildīs Funky DJ Elegant un bītmeikers Quinn. Prezentācijā būs iespēja aplūkot arī Tron radīto albuma tematikas TIE Fighter Volgas 3D modeli.

Vinila plati par īpašu cenu iespējams iegādāties interneta veikalā atpakalnakotne.lv un saņemt uz vietas prezentācijā, turklāt tiekoties ar pašu Ozolu klātienē.

Šajā pavasarī Ozols devās Atpakaļ nākotnē koncerttūrē, kuras programmā iekļautas īpašas albuma dziesmu aranžijas, kā arī populārākie singli no iepriekšējiem albumiem jaunās skaņās. Nupat Ozols atgriezies no Tallinas mūzikas nedēļas (Tallinn Music Week), kurā prezentēja albuma Atpakaļ nākotnē kompozīcijas, izpildīja 2010. gada singlu Panorama krievu valodā, kā arī pirmatskaņoja dziesmu Melni suņi, piedaloties bītmeikeram NiklāvZ un Rick Feds. Atpakaļ nākotnē koncerttūres noslēgums notiks 16. aprīlī Cēsīs, Fonoklubā.

Video: Ozols uzstājas Tallinn Music Week


Atpakaļ nākotnē ir Ozola piektais studijas albums, kas izdots 2015. gada novembrī. Albumā iekļautas 12 dziesmas, kas tapušas laika periodā no 2012. gada līdz pat aizvadītā gada rudenim, tostarp singli Piemēri (2013.), Sapņotājs (2013.), Ilgojos (2014.), Mirāža (2012.), jaunākais singls Superhaips un albuma tituldziesma Atpakaļ nākotnē (2015.). Albums nupat ieguvis Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu Zelta Mikrofons nominācijā hip-hop mūzikas albums, savukārt Superhaips un Atpakaļ nākotnē videoversijas nokļuva Zelta Mikrofona balvai nominēto videoklipu pieciniekā.

Albuma tapšanā piedalījušies bītmeikeri Oriole, NiklāvZ, H.Šteins, studijas producenti ansis (Dirty Deal Audio), D.Muižnieks un J.Kalve (Labo ierakstu studija), viesmākslinieki Edavārdi, Nātre, Raymoha, Roberts, Kodek, DJ Dzee, taustiņus iespēlējuši P. Upelnieks un K.Indrišonoks.

Albumu iespējams noklausīties visos straumēšanas servisos un Bandcamp.com.

Ģirts Rozentāls jeb Ozols ir viens no Latvijas hiphopa mūzikas pamatlicējiem. Solokarjeru uzsāka aizvadītās desmitgades sākumā ar debijas singlu Neko 2005 (2000.), pēc kura sekoja albums Cieņa un mīlestība (2001.), Augstāk, Tālāk, Stiprāk (2002.), Dūzis (2003.) un 2009. gadā izdotais albums Neatkarība. Pēc vairāku gadu radošā pārtraukuma 2015. gadā Ozols atgriezās Latvijas mūzikā ar savu piekto studijas albumu Atpakaļ nākotnē.