Notiks Andra Gaujas spēlfilmas “Izlaiduma gads” pirmizrāde

0 Komentāru
Notiks Andra Gaujas spēlfilmas “Izlaiduma gads” pirmizrāde
Kadrs no filmas Izlaiduma gads. Publicitātes foto

Šodien kinoteātrī “Kino Citadele” notiks režisora Andra Gaujas spēlfilmas “Izlaiduma gads” pirmizrāde. No 10. oktobra filma būs skatāma kinoteātros visā Latvijā.

Uz seansu plkst. 19.00 paredzēta ierašanās ar ielūgumiem, bet seansu plkst. 20.00 iespējams apmeklēt ikvienam interesentam.

Filma ir stāsts par jaunu skolotāju, kas, cenzdamās nodibināt draudzību ar savu audzināmo klasi, iekļūst sarežģītu personisko attiecību mezglā. Galvenā varone ir 30 gadu veca skolotāja, ko attēlo aktrise Inga Alsiņa-Lasmane. Bez profesionāliem aktieriem filmas uzņemšanā piedalījās arī aktiermākslu neapguvušie jaunieši bez filmēšanās pieredzes.

“Filma ir par sievieti, kas meklē sevi. Par cilvēku, kas ir labs, gaišs cilvēks, labu skolotāju, kura nevienam nevēl neko ļaunu. Bet, kad jāizvēlas starp personisko laimi, tas var nesaskanēt ar vēlmi būt labai pilnīgi pret visiem,” filmas būtību skaidro tās režisors Andris Gauja.

Atsevišķas filmas ainas uzņemtas ne vien Latvijā, bet arī Francijā un Krievijā, savukārt tās pēcapstrāde notikusi Bombejā, Indijā, jeb populārajā Bolivudā. Tam izmantota jaunākā krāsu un skaņas apstrādes tehnika, tāpēc solīts, ka krāsu un skaņas ziņā filma būs īpaši baudāma – sevišķi kinoteātros.

Šī ir pirmā Andra Gaujas spēlfilma. Filmēšana sākta jau 2012. gada maijā. Pavisam filmas tapšanas process aizņēmis apmēram gadu un 45 pilnas filmēšanas dienas. Tās kopējās izmaksas lēšamas 270 000 eiro apmērā.

0 Komentāru