Noskaidrotas pērn skatītākās Latvijas filmas kinoteātros un TV

0 Komentāru
Noskaidrotas pērn skatītākās Latvijas filmas kinoteātros un TV
Kadrs no filmas Izlaiduma gads. Publicitātes foto

2014 .gadā Latvijas filmas izpelnījušās lielu skatītāju interesi kinoteātros un iekarojušas nozīmīgas virsotnes Latvijas televīziju reitingu topos, tādējādi apliecinot, ka Latvijas skatītāji atkal sāk novērtēt pašmāju filmas, otrdien Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijā ziņoja Nacionālā Kino centra (NKC) vadītāja Dita Rietuma.

Saskaņā ar pētījumu kompānijas TNS datiem, 2014. gadā skatītākā Latvijas filma un viena no piecām vispār skatītākajām pārraidēm visos kanālos ir režisoru Māra Putniņa un Jāņa Cimermaņa komēdija Džimlai-rūdi-rallallā! (2014), kas gada griezumā apsteigusi visus citus dažādu televīziju raidījumus, filmas un šovus, izņemot dažas Latvijas hokeja izlases spēles Soču olimpiskajās spēlēs un spēļu atklāšanas ceremoniju. Spēlfilma Džimlai-rūdi-rallallā! Spējusi piesaistīt 258,8 tūkst. TV skatītāju. Režisora Jāņa Norda spēlfilmu, Lielā Kristapa balvas ieguvēju Mammu, es tevi mīlu (2013) pie TV ekrāniem piesaistījusi 152,3 tūkst. Latvijas iedzīvotāju. Trešā skatītākā Latvijas jauno laiku spēlfilma 2014. gadā bija režisora Aigara Graubas Sapņu komanda 1935 (2012) ar 109,9 tūkst. TV skatītājiem.

No dokumentālajām filmām, kas veidotas ar valsts atbalstu, TV kanālos skatītākā 2014.gadā bija režisores Dzintras Gekas Sibīrijas cikla jaunākā filma Kur palika tēvi? (2014) (94,1 tūkst. skatītāju). Publikas interesi LTV ēterā izpelnījusies arī Edvīna Šnores dokumentālā filma Padomju stāsts (2008), konkursa Latvijas kods dokumentālās īsfilmas (2013, 2014) un darbi no scenāristes Dairas Āboliņas un režisores Agitas Cānes-Ķīles vēsturiskās izpētes cikla Filmas arheoloģija par populāru padomjlaika spēlfilmu tapšanu.

Kinoteātros 2014. gads bijis zīmīgs ar to, ka pirmoreiz pēc ilgiem laikiem četras Latvijas filmas sasniegušas skatītāju skaitu, kas mērāms desmitos tūkstošu. Ar intensīvu un vairākās izpausmēs novatorisku reklāmas kampaņu visskaļāk izskanējusi režisora Andra Gaujas spēlfilma Izlaiduma gads, kuru kinoteātros apmeklējuši 34 438 skatītāji, nākamo vietu skatītāju skaita topā ieņem Māra Putniņa un Jāņa Cimermaņa filma Džimlai-rūdi-rallallā! (32 617 skatītāji). Lielu interesi izpelnījusies arī filmu studijā Rija tapusī Raiņa lugas Zelta zirgs ekranizācija pilnmetrāžas animācijas filmas formātā (21 048 skatītāji), bet ceturto vietu topā ar 17 711 skatītājiem ieņem režisora Jura Kursieša filma Modris, kas Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps tika atzīta par labāko debiju un uzvarēja arī skatītāju interneta balsojumā.

0 Komentāru