Noklausies Raxtu Raxti pirmo dziesmu no rudenī gaidāmā debijas albuma!

0 Komentāru
Noklausies Raxtu Raxti pirmo dziesmu no rudenī gaidāmā debijas albuma!
Publicitātes foto

Muzikālā apvienība Raxtu Raxti klausītājiem piedāvā pirmo priekšvēstnesi no šoruden gaidāmā debijas albuma – kompozīciju Karsta mana jauna dziesma, informē Premium Art.

Ieraksts ir muzikālās apvienības Raxtu Raxti jauna, tautiskās noskaņās ieturēta versija par klasisko Imanta Kalniņa dziesmu ar Laimas Līvenas vārdiem.

Dziesmas skanējums un noskaņa precīzi raksturo muzikālās apvienības jaunā albuma saturu – tajā skanēs ne vien Imanta Kalniņa, bet arī pašu Raxtu Raxtu dalībnieku kompozīcijas un citu komponistu darbi tautas mūzikai pietuvinātos aranžējumos.

Debijas albuma izdošanu Raxtu Raxti šoruden svinēs ar plašām koncertaktivitātēm, kuru kulminācija viennozīmīgi būs Latvijas svētku koncerts 18. novembrī koncertzālē Rīga.

Lielkoncertā sagaidāmi arī viesi – Raxtu Raxtu mūziķiem piebiedrosies pazīstamais saksofonists Oskars Petrauskis, kas šoreiz saksofona vietā spēlēs armēņu tautas mūzikas instrumentu duduku, uzstāsies dūdu un bungu grupa Auļi.

Muzikālā apvienība Raxtu Raxti sākotnēji radās kā vairāku grupas Autobuss debesīs mūziķu eksperiments, apvienojoties vienā kolektīvā ar pazīstamiem etno mūziķiem. Sākotnēji kolektīva repertuārā bija tikai Imanta Kalniņa kompozīcijas tautas mūzikas skanējumā, bet, laikam ritot, repertuārs kļuvis daudz plašāks.

Raxtu Raxti jau vairākkārt sevi veiksmīgi apliecinājuši un guvuši nedalītu publikas atbalstu lielos koncertos, piemēram, divkārt piedaloties Imanta Kalniņa mūzikas svētkos Imantdienās, kā arī Līgo svētku dižkoncertā Madonā un citviet.

Apvienībā Raxtu Raxti muzicē Marts Kristiāns Kalniņš, Kristīne Kārkle-Puriņa, Kārlis Auzāns, Edgars Kārklis, Armands Treilihs un Artis Orubs. Bieži koncertos kolektīvam piebiedrojas arī citi pieaicināti mūziķi.

Biļetes uz 18. novembrī koncertzālē Rīga gaidāmo Latvijas svētku lielkoncertu iespējams iegādāties Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās un bilesuparadize.lv.
0 Komentāru