Izvirzīšanai “Oskaram” pieteiktas divas latviešu filmas

Pievienot komentāru
Izvirzīšanai “Oskaram” pieteiktas divas latviešu filmas
Kadrs no animācijas filmas "Akmeņi manās kabatās". Publicitātes foto

Izvirzīšanai prestižajai kino balvai “Oskars” no Latvijas pieteiktas divas filmas, kas tapušas pēc 2013. gada oktobra un atbilst ASV Kinoakadēmijas nolikumam, – Signes Baumanes pilnmetrāžas animācijas filma “Akmeņi manās kabatās” un Māra Putniņa un Jāņa Cimermaņa filma “Džimlai Rūdi Rallalā”.

Lēmums, kura Latvijas filma tiks virzīta ASV Kinoakadēmijas balvas “Oskars” nominācijai par labāko ārzemju filmu, tiks paziņots 15. septembrī.

Animācijas filma pieaugušajiem “Akmeņi manās kabatās” ir patiesos notikumos balstīts fantastisks stāsts par piecām autores dzimtas sievietēm, Signi pašu ieskaitot, – viņu cīņu ar dzīves pārbaudījumiem, depresiju un neprātu. Filmā Latvijas vēstures peripetijas savijas ar personīgiem pārdzīvojumiem un stāstiem par ģimenes noslēpumiem, mīlestību un laulību. Filma jau piedzīvojusi pasaules pirmizrādi nozīmīgajā Karlovi Vari festivālā, kur saņēma 2 balvas – Starptautiskās kinokritiķu asociācijas FIPRESCI balvu un Ekumēniskās žūrijas īpašo balvu.

Filmas “Džimlai Rūdi Rallalā” sižets stāsta par veco ļaužu pansionāta iemītniekiem, kuri jau gadiem ilgi jūtas nevienam nevajadzīgi un traucējoši. Viss mainās, kad viņiem rodas traka ideja – atteikties no pensijām un doties brīvprātīgi armijā, tā glābjot valsti finanšu krīzes laikā un aizraujoši pavadot dzīves pēdējos gadus.

87. “Oskara” balvas pasniegšanas ceremonija, kurā godinās labākos 2014. gada veikumus, notiks 2015. gada 22. februārī Losandželosā. Nominantus paziņos 2015. gada 15. janvārī.