13 komentāri

2. oktobrī savu 30. dzimšanas dienu svin mūziķis Markus Riva, īstajā vārdā Miķelis Ļaksa. Šī zēna stāsts ir izcils piemērs tam, kā ar neatlaidību un smagu darbu var īstenot savu sapni, spītējot nelabvēļiem, kuri ilgu laiku apgalvoja, ka viņš nav radīts mūzikai.

Markus Latvijas šovbiznesā plašāku popularitāti guva pirms aptuveni desmit gadiem, un sākumā viņam nudien negāja viegli.

2008. gadā tolaik pavisam jauniņais mūziķis startēja populārajā LNT šovā Zvaigžņu lietus, un tajā pašā gadā nāca klājā viņa hits Paradīzes vasara, kuru papildināja atraktīvs video.

Labi nosauļoto puisi, kurš tam laikam ļoti stilīgajā video atpogātu kreklu dancoja uz motorlaivas meiteņu ielenkumā, dzimto vārdu Miķelis Ļaksa nomainījis pret stilīgu pseidonīmu Markus Riva, pašmāju mūzikā sākotnēji neuztvēra nopietni. Nelabvēļi pat radīja ļaunus jociņus par mūziķi, kurš reizē darbojās kā modelis un dīdžejs, un izsmēja viņa centienus šovbiznesā.

Daudzi citi būtu padevušies, taču ne Markus. Mūziķis spītīgi turpināja iet uz paša nosprausto mērķi, entuzisatiski darbojoties sev tuvajā mūzikas lauciņā un smējējiem vien draudzīgi uzsmaidot.

Un smagais darbs, ko Markus sevī ieguldīja, atmaksājās. Mūziķa uzvaras gājiens sākās 2014. gada sākumā, kad puisis pēc iepriekš jau piedzīvotām neveiksmēm atgriezās uz Eirovīzijas nacionālās atlases skatuves ar dziesmu Lights On.

Zēns, no kura neviens toreiz neko īpašu negaidīja, ar lipīgo un labi izpildīto dziesmu pārsteidza visus. Lights On uz to brīdi tika kronēts par Rivas visu laiku labāko hitu, un pat lielākie nelabvēļi bija spiesti atzīt – pēc sešu gadu cīņas mūziķim beidzot ir izdevies kas iespaidīgs, ko neatzīt par labu esam, būtu liekulīgi.

Taču tas bija tikai sākums. Tā paša gada rudenī Latviju pāršalca ziņa, ka Markus startēs prestižajā krievu šovā Gribu pie Meladzes.

Lai arī toreiz šo ziņu skeptiķi uztvēra ar vīpsnāšanu, Markus ātri nolika visus pie vietas. Mūsu mūziķis izkonkurēja neskaitāmus talantīgus puišus no visas pasaules, izpelnījās krievu šovbiznesa grandu komplimentus un iekļuva šova finālā, iegūstot otro vietu un atstājot visu Latviju vaļā mutēm.

Talants nekautrējās šova laikā publiski paziņot, ka šis ir viņa triumfs visādā ziņā, atklājot, ka pusaudža gados vēlējies izdarīt pašnāvību, jo vienaudžu vidū bijis pajoliņš un regulāri izsmiets.

Pēc šī triumfa gājiena skauģi bija apklusināti uz visiem laikiem. Neviens vairs neuzdrošinājās smieties, un Markus fanu pulks auga ģeometriskā progresijā kā Krievijā, tā nu jau arī Latvijā.

FOTO: Markus Rivas ceļš uz slavu

Markus allaž fascinējis ar savu sirsnību un labestību. Pēkšņi kļuvis par mūzikas draugu pielūgsmes objektu Krievijā, viņš neapreiba no slavas. Tā vietā, lai triumfējoši parādītu mēli latviešiem, kuri ilgu laiku viņam neticēja, mākslinieks paziņoja, ka nedomā pamest fanus dzimtenē, un nu jau gandrīz divus gadus viņa dzīve paiet pārlidojumos starp Latviju, Krieviju un Ukrainu.

Kārtējo reizi apstiprinot savas patriota jūtas un vēlmi ar kvalitatīvu mūziku nest Latvijas vārdu pasaulē, Markus pēdējos gados aktīvi piedalās Eirovīzijas nacionālajā atlasē.

Arī tur viņam neklājas viegli, jo daļa žūrijas locekļu joprojām ir aizspriedumu pilna pret puisi, kurš spītējot visām “ekspertu” prognozēm, ar smagu darbu un ticību sev pats izlauzis sev ceļu uz šovbiznesa virsotnēm.

Taču Markus neskandalē – viņš korekti un pieklājīgi iziet no visām neērtajām situācijām, gūstot vēl tikai papildus stimulu pierādīt, ka ekspertiem nav taisnība un strādāt vēl labāk. Un mēs zinām, ka šim mūziķim priekšā vēl neskaitāmas virsotnes, kuras viņš noteikti iekaros, jo, kā viņš pats to pierādījis – iespējams ir viss, ja tikai tic, strādā un nepadodas.

Skaties.lv pievienojas fanu komandai un sirsnigi sveic mūziķi 30. dzimšanas dienā!

VIDEO: Markus viens no iespaidīgākajiem klipiem

VIDEO: un tā viņš sāka!

TOP komentāri

  • vista
    +8 +7 -1

    vista

    ZUZIT,bet tu tuse kur atrodies...((( Sveicu Marku Dzimsanas diena un velu vinam veiksmi ka ari nenemt galva skaugu komentarus!
  • Ro
  • Jete

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl