Niecīga summa pieaugusi vairāk nekā sešdesmit reižu! Viktors Zemgals sašutis par parādu piedziņu Latvijā

33 komentāri
Niecīga summa pieaugusi vairāk nekā sešdesmit reižu! Viktors Zemgals sašutis par parādu piedziņu Latvijā
Foto: F64

Leģendārais pašmāju estrādes mākslinieks Viktors Zemgals nācis klajā ar sašutuma pilnu publisku vēstījumu par to, kā lietas tiek kārtotas Latvijā. Mākslinieks publicējis dokumentu, kurā redzams, kā 77 centu parāds pārvēršas vairāk nekā 50 eiro, kad tiek pieskaitīti sprieduma izpildes izdevumi, tostarp atlīdzība tiesu izpildītājam.

“Tādā valstī dzīvojam!” savā oficiālajā ”Facebook” lapā nupat ierakstījis Zemgals, papildinot ierakstu ar dokumenta foto.

Tajā redzams tiesu izpildītāja ziņojums, kurā norādīts, ka personai tiek uzlikts par pienākumu samaksāt kādu parādu 77 centu apmērā.

Taču ar 77 centiem nekas nebeidzas – tiesu izpildītājs ziņo, ka parādniekam jāsamaksā arī ”sprieduma izpildes izdevumus”, un šī summa ir 64 reizes lielāka par pašu parādu – 49,47 eiro.

Līdz ar to 77 centu vietā parādniekam jāatdod 50,24 eiro.

Lai gan Zemgals nav paskaidrojis, vai runa par viņa paša parāds vai kāda drauga vai radinieka gadījumu, mākslinieka ”Facebook” profilā sākušās asas diskusijas par šo situāciju.

Tauta sadalījusies divās daļās – kamēr vieni sprieduši, ka pareizi vien ir, jo tiesu izpildītājam nav jāstrādā bez maksas, citi norādījuši, ka kaut kas tajā visā nav pareizi. Diskusijā iesaistījušās arī citas slavenības.

“Un jums šo summu proporcija liekas ok?” jautājusi bijusī šovu vadītāja un dalībniece Anna Krimele, agrāk pazīstama kā Lieckalniņa.

“Liekas bija likumi, ka soda procenti nevar pārsniegt pamatsummu. Te jau tā pati loģika būtu. Var jau katram smilšu graudam braukt pakaļ ar ekskavatotu un pašizgāzēju, uzliekot pienākumu to apmaksāt zemes īpašniekam par nenoslaucītu ielu, bet visam būtu tomēr jābūt saprāta robežās,” situāciju asprātīgi komentējis kāds Vents Vīdušs.

“Pats Viktors Zemgals nesamaksā ar spriedumu uzlikto parādu un pēc tam brīnās, ka tiek nodots piedziņai. Kas teica, ka ZTI procesam jābūt lētam? Tas tomēr ir piespiedu process, pirms kura persona zināja, ka tai jāmaksā,” gan oponē Elizabate Karkliņa.

Asas diskusijas mūziķa lapā turpinās joprojām, un skaidrs, ka pie vienas taisnības diez vai visi nonāks. Pats mākslinieks gan no tālākiem paskaidrojumiem atturējies.

Foto

33 komentāri