5 komentāri
Ne reperis, ne dzejnieks – Andža, kurš hiphopa scēnā nonācis “prikola pēc”
Privātais arhīvs

Uz vasaras lielāko rīmju cīņu ”Summer Rap Battle” finālu citu starpā pošas arī 27 gadus vecais rīdzinieks Andža jeb Andris Dadzītis. Rīmju cīņu atlasē un pusfinālā Andža publiku apžilbināja ar savdabīgu vārdu krājumu un pat jaunizveidotiem vārdiem. Spēlēties ar vārdiem Andžam patīk jau no mazotnes.

Andža jau bērnībā iemīlēja dzeju un rakstīja mazus, smieklīgus dzejolīšus. 12 gadu vecumā puisis sāka interesēties par hiphopu, 13-14 gadu vecumā, satiekot skolā domubiedrus, šī interese kļuva padziļināta. Dzeju Andža raksta divu iemeslu dēļ.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Viens no iemesliem ir iekšējā dziņa pēc rakstīšanas, nepieciešamība kaut ko veidot, kas ”ēd” no iekšas. Ja nerakstītu dzeju, neizlietu savas emocijas uz papīra, droši vien šī sajūta mani ”apēstu” dzīvu.

Protams, ir patīkami, ka kāds arī klausās un novērtē tavu darbu, spēj saprast vai vismaz asociēties ar tavu pieredzi, tavu viedokli, tavu mērķi, tavu redzējumu, bet pārsvarā es rakstu, lai noslāpētu šo iekšējo monstru,” sarunā ar portālu Skaties.lv skaidro Andža.

Otrs iemesls, kāpēc viņš raksta dzeju, ir ”prikola pēc”.

Andža

Andža
“Summer Rap Battle” finālists

”Man patīk spēlēties ar vārdiem, lai top kaut kas interesants un oriģināls, meklēt interesantus vārdu savienojumus. Tāpēc daudzas manas dziesmas varbūt izklausās muļķīgi.

Bet, neskatoties uz to visu, cenšos ielikt jēgu jebkurā vārdā, teikumā. Iespējams, daudziem no malas tas viss šķiet pilnīgākās muļķības, bet es zinu tās lietas, par kurām rakstu, un līdz ar to šajos tekstos man pašam ir daudz apslēptas jēgas,” norāda rīmju meistars.

Jautāts, vai viņš vairāk jūtas kā dzejnieks vai kā reperis, Andža meistarīgi izlaipo: ”Es nejūtos ne gan kā reperis, ne gan kā dzejnieks. Neesmu sarakstījis pietiekami daudz dziesmu, lai uzskatītu sevi par reperi, un neesmu tik garīgi apgaismots un emocionāli attīstīts, lai uzskatītu sevi par dzejnieku. Visdrīzāk, esmu tāds samiksējums no visa kopā.”

Foto: Andža jeb Andris Dadzītis dzīvē un uz skatuves

”Dzīvē nodarbojos ar visu ko un mēģinu paspēt izdarīt ļoti daudzas lietas, bet līdz ar to nekas ļoti kvalitatīvi nesanāk, jo, kā saka, ja māki visu, tad nemāki neko. Vismaz man pašam šķiet, ka ne viss, ko daru, ir augstākajā līmenī, jo pret saviem darbiem attiecos ļoti paškritiski. Varbūt tas arī mani bīda uz priekšu – gribēšana sevi uzlabot, attīstīt,” klāsta ”Summer Rap Battle” finālists.

Ja Andža plūks laurus vasaras lielākajās rīmju cīņās, materiāla, ko ierakstīt ”MicRec” studijā, viņam netrūkšot.

”Kopumā ir sarakstītas vai izveidotas sagataves vismaz 150 dziesmām. Mājās mētājas kādas 20 klades ar visādiem pierakstiem. No tā visa apmēram 10-15 dziesmas droši vien ir labs materiāls, ko varētu arī ierakstīt.

Bet pēdējā laikā ir viena īpaša dziesma, kuru es gribētu ierakstīt. Vispār ir ļoti daudz dziesmu, kuras ir labas, interesantas un nopietnas, bet līdz ar to, ka es pagaidām nevaru nodrošināt sev ļoti kvalitatīvu tehnisko pusi, šīs dziesmas stāv plauktā. Visu laiku gaidu to maģisko dienu, kad iegādāšos labu tehniku. Bet tā kā mūzika man ir tikai hobijs un tā mani nebaro, tad to ir pagrūti izdarīt,” tā Andža.

Jaunais mūziķis atzīst, ka pēdējos trīs, četrus gadus ar hiphopu nodarbojas mazāk.

”Manuprāt, reperim tas laiks, kad vai nu tu kaut ko sasniedz, vai arī rīme jāliek pie malas, ir 22-23 gadi. Vismaz es tā jūtos. Jo tik daudz laika, enerģijas un naudas esmu atdevis mūzikai, bet nekādu atdevi neesmu saņēmis, bet tomēr kaut kādi rēķini ir jāsamaksā un kaut kas jāpaēd. Līdz ar to veidojas citas prioritātes, laika mūzikai atliek arvien mazāk.

Tāpēc to daru reāli brīvos brīžos, kad uznāk vēlēšanās rakstīt, jo pilnībā pārtraukt rakstīt es nevaru, kā jau minēju, iekšējā sajūta man to neļauj. Tā nu sanāk rakstīt ”prikola pēc”. Pamazām arī veidojas dziesmu sērija “Prikola pēc”, kur droši vien par to visu un rakstīšu,” klāsta 27 gadus vecais mūziķis.

Foto: Andža un jaunie reperi rīmju cīņu pusfinālā

Arī “Summer Rap Battle” Andža pieteicies, visdrīzāk, joka pēc: ”Hiphops ir tāds sporta veids, kur ir jātrenējas katru dienu, bet es to vairs īsti nedaru. Droši vien arī rīmju cīņām pieteicos “prikola pēc”.”

Andžas pretinieks ”Summer Rap Battle” finālā būs Krisīts, kuram šī raksta varonis smejot novēl vai nu pareizu vārdu izvēli, vai spēcīgus zobus.

Video: dziesma, ar kuru Andža savā daiļradē lepojas visvairāk

Jau ziņots, ka ”Summer Rap Battle” fināls notiks 30. jūnijā Vecrīgas bārā ”Paldies Latiņam”. Finālā jaunie hiphoperi un reperi sacentīsies šādos pāros: Andža pret Krisīti un Bergs pret Danti.

Tāpat atgādinām, ka sācies vasaras lielāko rīmju cīņu fanu balsojums. Lai nobalsotu par savu favorītu, dodies šeit!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl