Nacionālais kino centrs izsludina filmu projektu ražošanas konkursu

0 Komentāru
Nacionālais kino centrs izsludina filmu projektu ražošanas konkursu
Foto: ic_works/ Flickr

Nacionālais kino centrs (NKC) izsludinājis 2015. gada filmu projektu ražošanas konkursu, kurā tiks atbalstīta jaunu animācijas īsfilmu, dokumentālo filmu un pilnmetrāžas spēlfilmu ražošana, vēstīts NKC mājaslapā.

Konkursa finansējums ir 911 954 eiro. No tā animācijas filmu projektiem tiek piešķirti 23% jeb 209 749 eiro, dokumentālo filmu projektiem 18% jeb 164 152 eiro un spēlfilmu projektiem 59% jeb 538 053 eiro.

Konkursā iespējams pieteikt projektus, ko plānots uzsākt vai pabeigt šogad. Filmu projektu iesniegšanas termiņš – 24. februāris plkst. 12:00.

Marta vidū tiks rīkotas tradicionālās projektu publiskās prezentācijas, kad ar autoru iecerēm varēs iepazīties ne tikai eksperti, bet arī ikviens interesents. Turklāt šogad tiks turpināta 2014. gadā aizsāktā prakse, filmu projektu vērtēšanā pieaicinot kultūras organizāciju un sabiedrības pārstāvjus, kuri šajā procesā reprezentē Latvijas kinoskatītāju viedokli.

Šis ir pirmais no vairākiem Nacionālā Kino centra plānotajiem valsts atbalsta konkursiem šajā gadā. Nākamais tiks izsludināts februārī, vairākās kārtās sadalot 996 010 eiro kā līdzfinansējumu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā.

Aprīlī tiks rīkots konkurss ražošanā esošo filmu projektu pabeigšanai, šādā statusā ar NKC atbalstu ir četras pilnmetrāžas spēlfilmas, septiņas dokumentālās filmas un divas animācijas filmas (konkursā pieejamais finansējums – 869 220 eiro).

Maijā plānots izsludināt vēl četrus konkursus – projektu attīstīšanai un filmu daudzveidības veicināšanai (pieejamais finansējums 107 300 eiro), debijas filmām (150 220 eiro), minoritātes kopražojumu atbalstam (ārvalstu filmas, kurās Latvijas puse iegulda ne vairāk kā 30%) un citiem filmu nozares projektiem (Latvijas filmu izplatīšanai, kinoizglītībai u.c.)

Visa gada garumā turpināsies arī konkurss Latvijas filmas Latvijas simtgadei. Atbalstāmo projektu klāstā tiks iekļautas arī dokumentālās filmas un animācija. Rudenī spēlfilmu projektu atlases otrajā kārtā varēs pieteikt arī 2014. gada konkursā nepiedalījušos vai neatbalstītus projektus, ja tie attīstīti līdz nepieciešamajai stadijai (gatavs scenārijs un demo materiāls 3 minūšu apmērā).

Jaunums šāgada projektu administratīvajā vērtēšanā – stingri tiek ievērots Filmu likuma 4. pants, kas nosaka – filmām, kas saņēmušas publisko finansējumu (atbalstu NKC vai VKKF konkursos), gada laikā pēc pabeigšanas jāiesniedz kopija Latvijas Nacionālajam arhīvam. Ja producents nav izpildījis šo prasību attiecībā uz savām iepriekšējām filmām, tad ar jauniem projektiem konkursos nevar piedalīties.
0 Komentāru