Mūžībā devusies leģendārā Purva Inta

Naktī uz 17. martu mūžībā devusies populārās filmas “Dokumentālists” galvenā varone Purva Inta, īstajā vārda Inta Grigoroviča, vēsta informācija filmas “Facebook” kontā.

“Vakarnakt no mums ir atvadījusies Inta! Vieglu aiziešanu!” piektdien ziņots filmas “Dokumentālists” “Facebook” lapā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par Purva Intu iesauktās sievietes dzīve saistījās ar Ķemeru purvu. Tikai pēc veselības stāvokļa pasliktināšanās pirms pāris gadiem kundze ievietota pansionātā.

Režisora Ivara Zviedra filma “Dokumentālists” ir stāsta par to, kā pie skarbās un vientuļās purva Intas ierodas dokumentālists. Viņa acīs Inta ir brīnišķīga – izcila filmas varone ar spēcīgu raksturu, bet mežonīgā sieviete drīzāk gatava filmētājam uzlikt lāstu nekā ļauties iemūžināties.

Taču dokumentālista neatlaidība dara savu, Intas sirds tiek iekarota. Un drīz pēc tam salauzta.

Foto: leģendārā Purva Inta

Filma pirmizrādi piedzīvoja 2012. gada pavasarī nacionālā kinofestivāla “Lielais Kristaps” ietvaros. Festivāla žūrija to atzina par labāko pilnmetrāžas dokumentālo filmu, kā arī tā saņēma skatītāju simpātijas balvu. Augstas uzslavas filma ieguva ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs. Un, pateicoties filmai, Ķemeru purvā mītošā sieviete iemantoja popularitāti ne vien Latvijā, bet arī ārvalstīs.

Video: filmas “Dokumentālists” treileris

Lasi vēl