Miks Dukurs Jāņos grādīgo nelietos – meklēs papardes ziedu

5 komentāri
Miks Dukurs Jāņos grādīgo nelietos – meklēs papardes ziedu
Privātais arhīvs

Kamēr miestiņa dzeršana Līgo naktī apdziedāta tautasdziesmās un vienu aliņu izdzer pat tie, kuri ikdienā alkoholu nelieto, pozitīvu piemēru, ka iespējams izklaidēties arī bez apreibināšanās, rādījis mūziķis Miks Dukurs. Viņš pat vieglajam alkoholam pateicis kategorisku Nē. Kā tad tā – Jāņi bez alus?!

Dziedātājs un ”Eirovīzijas” dziesmu konkursa nacionālās atlases dalībnieks Miks Dukurs sarunā ar portālu Skaties.lv smej, ka ievēro “sportista dzīvesveidu”.

”Tieši rūpējoties par savu instrumentu – balsi, atmetu smēķēšanu un nu jau pēc pieredzes varu teikt, ka arī alkohols iespaido skanējumu. Un neticiet visām tām muļķībām par 50 gramiem pirms uzstāšanās “kakliņam”.

Jūtos atbildīgs sava klausītāja priekšā un vēlos sniegt labāko katru reizi, kad tiekamies! Uzdzīve ļoti ietekmē balsi, sevišķi otrajā dienā, reizēm var palikt bez skaņas pat uz nedēļu. Man tas neder.

Tādēļ, ja man alkohols negaršo un svētku sajūtu varu noķert arī tāpat, tad uzskatu, ka nelietot nemaz ir tikai loģiska izvēle. Mani klausītāji no tā tikai iegūst, un tas ir svarīgi,” saka skatuves mākslinieks.

Mūziķa dzīves veids grūti iedomājams bez bohēmas un ballītēm mūzikas klubos.

Foto: Miks Dukurs uz skatuves un dzīvē

”Klubos visbiežāk iejūtos barā ar glāzi kolas un vakara beigās dodos mājās ar savu auto. Tikai tas ir ļoti reti, uz naktsklubu parasti dodos tikai, ja pašam jāspēlē,” teic dziedātājs.

Līgo naktij, kad miestiņu bauda pat tie, kuri ikdienā alu nelieto, Dukurs atradis lielisku risinājumu. ”Ir bezalkoholiskais alus. Viens, divi kausiņi – tīri sajūtai, super!” norāda Dukurs.

Šogad mūziķis Jāņus svinēs dzimto Cēsu pusē.

”Jāņos vairāk koncentrēšos uz papardes zieda meklēšanu, mums ar sievu šī tradīcija ļoti tīk! Un svinot ar bezalkoholiskajiem dzērieniem, daudz kvalitatīvāk sanāk atrast!” smaida mūziķis un tautiešiem novēl: ” Līgo, līgo, lai visi svētki paliek labā atmiņā!”

5 komentāri