Komentāri
Mēneša beigās notiks autorkino festivāls Debesis pār Vimu Vendersu
Kadrs no filmas Amerikāņu draugs. Publicitātes foto

Autorkino festivālā Debesis pār Vimu Vendersu no 28. līdz 30. novembrim kinoteātrī Splendid Palace būs iespēja iepazīt izcilā vācu kinorežisora Vima Vendersa daiļradi, informē Kinoskolas pārstāvji. Pats Venderss Rīgā ieradīsies decembra sākumā, lai 13. decembrī pasniegtu Eiropas Kinoakadēmijas balvas.

Vims Venderss (Wim Wenders, 1945) ir viens no izcilākajiem mūsdienu Eiropas režisoriem, kuru pilnvērtīgi var dēvēt par dzīvo klasiķi, bet ne tikai. Viņš joprojām ir nerimtīgā radošā procesā un darbojas arī kā Eiropas kino vienotājs – V. Venderss ir ilggadējs Eiropas Kinoakadēmijas prezidents. Decembrī režisors ieradīsies Rīgā, lai piedalītos Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonijā, kas pirmo reizi notiks Rīgā.

Neilgi pirms tam Kinoskola aicina pamatīgāk iepazīt V. Vendersa filmas, no kurām liela daļa tiek uzskatītas par XX gs. klasiku. V. Venderss ir viens no nozīmīgākajiem vācu jaunā viļņa režisoriem, viens no tās paaudzes pārstāvjiem, kas 60. gadu otrajā pusē ienāca Vācijas kino ar savu balsi, savu neatkārtojamo intonāciju un radošo rokrakstu. V. Venderss atbalstu un inspirāciju meklēja un atrada plašākos kultūras kontekstos, vispirms jau amerikāņu kino plašumos – tā oriģinālākajos autoros un žanros, piemēram, road movie.

Amerikas elpa ir jūtama daudzās V. Vendersa filmās, kurās ASV kino raksturīgie motīvi ir pārfrāzēti Eiropas autorkino valodā. Alise pilsētās (1974), Amerikāņu draugs (1977), Parīze, Teksasa (1984) u.c. – tās ir eiropeiski amerikāniskās V. Vendersa filmas.

V. Venderss ir radījis arī vienu no sava laika trāpīgākajām poētiskajām filmām, kas sakņota traģiskajā Vācijas vēsturē, – filma Debesis par Berlīni (1987), kurā mūra sašķeltajā Berlīnē ir nolaidies eņģelis, lai taptu par cilvēku, XX gs. 80.–90. gados kļuva par estētisku un sociālpolitisku satricinājumu.

V. Venderss joprojām strādā daudz un intensīvi, azartiski eksperimentējot ar jaunajām tehnoloģijām (jāpiemin viņa izcilā 3D filma Pīna (2011, veltījums horeogrāfei Pīnai Baušai); 2014. gadā pasaules lielajos festivālos izrādītas divas viņa dokumentālās filmas, un arī Rīgā režisors ieradīsies teju no filmēšanas laukuma.

Autorkino festivālā pirms katras V. Vendersa filmas būs iespēja noklausīties kinokritiķu Viktora Freiberga, Dairas Āboliņas, Ditas Rietumas un Anitas Uzulnieces īslekcijas.

Autorkino festivālu rīko Kinoskola sadarbībā ar Splendid Palace, SIA Rīgas nami un Gētes institūtu Rīgā.

Autorkino festivāla Debesis pār Vimu Vendersu programma:

Piektdien, 28. novembrī
Lielā zāle
18.00 Atklāšana
Parīze, Teksasa/ Paris, Texas. Lektore Dita Rietuma

Sestdien, 29. novembrī
Mazā zāle
14.00 Par kādu, kurš devās projām – Vima Vendersa agrīnie gadi/ Von Einem Der Auszog – Wim Wender’s Frühe Jahre. Lektors Viktors Freibergs
16.30 Alise pilsētās/ Alice In Den Städten. Lektors Viktors Freibergs
19.00 Amerikāņu draugs/ Der Amerikanische Freund. Lektors Dāvis Sīmanis

Svētdien, 30. novembrī
Mazā zāle
14.00 Debesis pār Berlīni/ Der Himmel Über Berlin Lektore Daira Āboliņa
16.30 Neklauvē/ Don’t Come Knocking Lektore Dita Rietuma
19.00 Tālu prom, tik tuvu!/In Weiter Ferne, So Nah! Lektore Anita Uzulniece

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl