Markus Riva pārstāvēs Latviju starptautiskā dziesmu konkursā Zviedrijā

1 komentārs
Markus Riva pārstāvēs Latviju starptautiskā dziesmu konkursā Zviedrijā
Foto: F64

Nedēļas nogalē dziedātājs Markus Riva Kārlshamnā, Zviedrijā, pārstāvēs Latviju starptautiskajā dziesmu konkursā Baltic Song Contest 2016 (Baltijas dziesmu konkurss), informē mūziķa pārstāve Santa Kola.

22. un 23. jūlijā desmit mākslinieki no deviņām Eiropas valstīm piedalīsies konkursā par galveno balvu. Latvijas pārstāvis konkursam gatavo divas Zviedrijas žūrijas izvēlētās dziesmas – Take Me Down un I can.

2015. gadā ar dziesmu Take Me Down Markus Riva iekļuva Eirovīzijas dziesmu konkursa Latvijas nacionālās atlases superfinālā, izcīnot otro vietu, savukārt I can ir viena no Marka Rivas jaunākajām dziesmām angļu valodā. “Mēs varam daudz ko izdarīt, ja vien noticam sev. Es vēlos, lai šī dziesma kaut nedaudz motivē cilvēkus, kuri pašlaik pārdzīvo kādu sarežģītu dzīves periodu,” dziesmas I can nozīmi komentē Markus Riva.

Ikgadējais festivāls Baltic Song Contest notiek jau kopš 1978. gada, un tajā tiek pārstāvētas valstis, kuras robežojas ar Baltijas jūru, tādas kā Latvija, Lietuva, Polija, Igaunija, Zviedrija, Vācija, Dānija un citas. Festivāls norit vienlaicīgi ar Kārlshamnas pilsētas svētkiem.

Latvija šajā dziesmu konkursā tiek pārstāvēta kopš 1993. gada, un latviešu māksliniekiem jau iepriekš ir izdevies tajā gūt panākumus – 1998. gadā Baltic Song Contest uzvarēja grupa Prāta vētra, bet 2010. gadā galveno balvu un naudas prēmiju saņēma dziedātāja Aija Andrejeva.

Šonedēļ Markus Riva kā viesmākslinieks uzstājās arī Baltkrievijas pilsētā Vitebskā notiekošajā festivālā Slavianskij Bazar, pēc kura uzreiz devies uz Zviedrijas festivālu, lai tajā pārstāvētu mūsu valsti.

Foto

Nesen Markus Riva pēc ilgākas pauzes laida klajā dziesmu latviešu valodā ar nosaukumu Laika upe, kurai sekoja vasarīgs hits krievu valodā.

Video

Video