Marisa Jansona un Bavārijas Radio simfoniskā orķestra koncerts Rīgā būs veltīts diriģenta tēva simtajai jubilejai

0 Komentāru
Marisa Jansona un Bavārijas Radio simfoniskā orķestra koncerts Rīgā būs veltīts diriģenta tēva simtajai jubilejai
Diriģents Mariss Jansons. Publicitātes foto

Piektdien, 7. novembrī, plkst. 20.00 Latvijas Nacionālajā operā izskanēs viens no spožākajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas koncertiem izcilā latviešu diriģenta Marisa Jansona un Bavārijas Radio simfoniskā orķestra sniegumā.

”Eiropas kultūras galvaspilsētas gads ir satikšanās vieta mūsu idejām, pārdomām, atmiņām un nākotnes sapņiem. Un kur gan citur, ja ne Rīgā, Baltajā namā, notiktu tik izcilu personību satikšanās mūzikā! Koncertu ar čehu romantiķa Antonīna Dvoržāka un par 20. gadsimta sirdsapziņu dēvētā Dmitrija Šostakoviča opusiem maestro Mariss Jansons ir veltījis savam tēvam, diriģentam Arvīdam Jansonam 100 jubilejā. Aicinu nodoties Bavārijas Radio simfoniskā orķestra un diriģenta Marisa Jansona muzikālajam valdzinājumam un skaniskajam vēstījumam!” pauž nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle.

Koncertā skanēs Antonīna Dvoržāka populārā, Amerikas indiāņu un afrikāņu melodiju iedvesmotā Devītā simfonija No Jaunās pasaules un Dmitrija Šostakoviča Piektā simfonija re minorā, kuras pirmatskaņojums savulaik komponistam nodrošināja grandiozus panākumus. Šis koncerts būs veltījums Marisa Jansona tēva – diriģenta Arvīda Jansona – simtajai jubilejai.

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv.

0 Komentāru