“Man viss vēl ir priekšā. 80 gados precēšos atkal!” Olga Dreģe intervijā par diviem ļoti laimīgiem gadiem

17 komentāri
“Man viss vēl ir priekšā. 80 gados precēšos atkal!” Olga Dreģe intervijā par diviem ļoti laimīgiem gadiem
Lauris Aizupietis/f64

Seriāls ”UgunsGrēks” šobrīd piedzīvo savu lielo finālu un Lidijas Āboliņas lomas atveidotāja Olga Dreģe neslēpj, ka šo laiku izbauda no visas sirds. Sirsnīgā intervijā ar Skaties.lv aktrise atklāj, kāpēc laiku pēc vīra aiziešanas mūžībā sauc par ļoti laimīgiem gadiem un savu 80 gaidās jūtas kā atgriezusies jaunības dienās.

Vīra pirksts no viņsaules

Dreģe ”UgunsGrēka” lieliskajai komandai pievienojās pirms apaļiem diviem gadiem, un šo pavērsienu savā dzīvē uzskata par zināmā mērā likteņa pirkstu.

“Liktenis piespēlēja man Lidijas lomu pēc vīra aiziešanas mūžībā. Es domāju, ka no viņa labvēlības man tajā gadā pavērās ļoti daudz kas – tiku pie lomas ”UgunsGrēkā”, bija dažādas citādas veiksmes.

Ticu, ka viņš man piepalīdz no tās saules,” sarunā ar Skaties.lv spriež aktrise. Seriālam ieejot finiša taisnē, viņa uz tajā jau padarīto atskatās kā uz laimes piepildītu periodu.

“Šie man ir bijuši divi ļoti laimīgi gadi ar talantīgiem kolēģiem, kad esmu atkal jutusies kā jaunības dienās, filmējoties vasarā, kad varēja satikties ar visiem teātru kolēģiem.

Varēju ieraudzīt savus amata brāļus visā viņu talantā, visā viņu humorā, viņu nelaimēs, viņu personiskajās ķibelēs. Man tas ir bijis svēts brīdis.

Un tik, cik es esmu no tautas saņēmusi atzinību!” par dāvāto iespēju pateicīga Dreģe.

Kas nav ”UgunsGrēkā”, tas nav aktieris

Kā personīgo lielo ieguvumu no ”UgunsGrēka” Dreģe akcentē iespēju beidzot atkal spēlēt īstu lēdiju. Kas tur ko slēpt – teātrī jau viņas gadagājuma kundzēm vairs par mīlētāju lomām nesapņot.

“Cik tad es vairs uz skatuves – kādu vecu, sagrabējušu veceni varu nospēlēt. “UgunsGrēkā” es beidzot atkal esmu dāma. Turklāt ne tikai dāma, es esmu miljonāre!” par Lidijas lomu patiesu sajūsmu pauž izcilā aktrise.

Viņa smejoties atklāj, ka šajā sakarā viņu uz zoba mēdz pavilkt taksisti – sak, vai tad Lidijas kundzei esot ar takšiem jābraukā, vai tad neesot sava privātā šofera? Nē, neesot jau gan – uz šiem jociņiem ar humoru reaģē Dreģe. Viņai patīk sajust fanu mīlestību un atzinību visdažādākajās izpausmēs.

Skaties.lv satika aktrisi, gatavojoties seriāla visu laiku greznākajam foto. Apskati bildi šeit!

Kamēr daži teātra profesionāļi joprojām spītīgi turpina kritizēt seriālu un atļaujas publiski pavīpsnāt par kolēģiem, kuri šajā projektā filmējas, Dreģei, runājot par ”UgunsGrēka” prestižu, labpatīk citēt frāzi, ko pašai reiz pateikuši jaunākās paaudzes skatītāji.

”Kas nefilmējas ”UgunsGrēkā, tas jau nav aktieris! Un tiem maniem kolēģiem, kuri publiski ir par ”UgunsGrēku” vīpsnājuši un šausminājušies, es varu pateikt tā: patiešām profesionāls aktieris novērtē jebkuru iespēju sevi pilnveidot, izmēģināt savu meistarību, savu varēšanu, savu tēlu.

Varu apliecināt, ka seriālā neviens aktieris sevi nežēlo – katrs izliek sevi visu.

Foto: aktieru komanda aizkulisēs

Es esmu deviņās debesīs pateicīga par šo iespēju. Un gaidīšu savos astoņdesmit gados, kad man vēl kaut ko līdzīgu piedāvās,” par iespēju filmēties seriālā, kas vēl ilgi paliks tautas piemiņā, priecīga ir Dreģe.

Un kāpēc gan neapprecēties?

Jā, rit seriāla pēdējā sezona, bet aktrise ”UgunsGrēka” noslēgumu neuztver kā skumju notikumu – tā tam ir jābūt.

“Jābeidzas ir visam, nekas nav mūžīgs. Arī mīlestības nav mūžīgas, un arī dzīves nav mūžīgas. Svarīgi ir tas, ka ”UgunsGrēks” ir piedzīvojis tik ilgu mūžu,” uz noslēgumu gaiši skatās Lidijas lomas atveidotāja.

Ja pie pēdējās sezonas scenārija tiktu pielaista Dreģe, viņa parūpētos par to, lai Lidijai seriāls beidzas ar īstu pompu.

“Vienubrīd man likās, ka Lidijai kaut kas ar Dumpi (seriālā Aivars Pētersons) sanāks, bet tagad man darīšana ar Rafalsonu (seriālā Vadims Felzenbahers) un viņa kundzi. Tas ir tas jaukākais, ka ”UgunsGrēkā” neko nevar paredzēt.

Bet Lidijai vēl ir laiks un visas iespējas attiesāt savus īpašumus, uzlikt ķepu ne tikai bērniem, bet arī mazbērniem un vedeklām. Es vēl varētu paregulēt to dzīvi ”UgunsGrēkā”!

Un kāpēc gan ne apprecēties? Ja Hānberga kungs (rakstnieks Ēriks Hānbergs) apprecējās 80 gados, man arī tuvojas 80!

Man viss vēl ir priekšā. Es arī precēšos 80 gados! Un ne tikai ”UgunsGrēkā” – arī personiskajā dzīvē! Tā ka arī Lidijas kundze varētu apprecēties, nekāda vaina nebūtu,” koķeti smaida šarmantā aktrise.

Lidijai seriālā potenciālo līgavaiņu izcilu aktieru personās netrūkst, taču to, vai ir kāds pielūdzējs, ar kuru kāzas varētu svinēt dzīvē, Dreģe gan izvēlas paturēt noslēpumā – īstai dāmai taču esot jābūt kādam noslēpumam!

“Es varbūt esmu zināma grāmata, kurā var izlasīt manus darbus, bet atvērta grāmata nebūšu nekad. Es esmu tā sieviete, kura nekad nerunā par intīmām lietām. Tas ir mans spēks un, jā, esmu arī māņticīga.

Tad, kad tas notiks, tad par to arī runāšu,” tā aktrise.

Viss vēl esot priekšā arī profesionālajā dzīvē. Pēc ”UgunsGrēka” noslēguma nekādas atpūtas nebūs – Dreģei jau saplānots vasaras izrāžu grafiks un par piedāvājumu trūkumu viņa nudien nevar sūdzēties.

“Darba pietiks līdz pēdējam skrējienam,” smejas skatuves zvaigzne.

Foto

17 komentāri