Maestro Raimondam Paulam tuvojas 80! Šo tu vēlēsies noskatīties!

1 komentārs
Maestro Raimondam Paulam tuvojas 80! Šo tu vēlēsies noskatīties!
Foto: F64

Kanālā LNT janvāris paies maestro Raimonda Paula 80 gadu jubilejas zīmē. Ik piektdienas vakars būs īpašs, jo dzirdēsit skaistus un melodiskus Paula koncertus, kuros skanēs gan sajūsmas vērtie skaņdarbi, gan viņa smalki ironiskie komentāri. Papildus tam, maestro dzimšanas dienā – 12. janvārī plkst. 21.10 televīzijas pirmizrādi piedzīvos filma Raimonds Pauls. Savu balsi meklējot… Izbaudiet atmiņām piepildītu dzīvesstāstu un neatkārtojamu klavierspēli četros koncertos!

Atmiņu pilna filma par Maestro

LNT Paula 80 gadu dzimšanas dienā dāvina dokumentālo filmu Savu balsi meklējot… Tā vēsta par Paula dzīvi, kurā vislielākā loma atvēlēta mūzikai. Tie būs īpaši svētki ne tikai skatītājiem, bet arī pašai 20. gadsimta leģendai maestro, kurš ir izcilās latviešu populārās mūzikas autors! Filma Savu balsi meklējot… izveidota, balstoties uz Raimonda Paula atmiņām un pārdomām par dzīves gaitām, kuras ir ilustrētas ar atbilstošiem skaņdarbiem no viņa daiļrades, izmantojot koncertu fragmentus. Pauls filmā atklājas ne tikai kā dižs mūziķis, bet arī kā ļoti cilvēcīga, daudzšķautņaina personība ar nebūt ne vieglāko ceļu līdz pasaules slavai. Virtuozais meistars atklāj, ka uzaudzis pavisam vienkāršā ģimenē.

FOTO: Raimonds Pauls toreiz un tagad

Tomēr, tikai pateicoties saviem vecākiem, kuri nezina kādas nojausmas vadīti, neatlaidīgi likuši mazajam Raimondam mācīties klavierspēli, kļuvis par pianistu, pēc tam arī komponistu. Filmas laikā atklāsies maestro līdz šim neatklātā puse – tas, cik viņš patiesībā ir vienkāršs, sirsnīgs un ievainojams. Tas īpaši izjūtams cieņas pilnajā stāstījumā par savu papu – tā komponists sauc savu tēvu, kuram savulaik bijušas zelta rokas. Laika gaitā, iespējams, tieši vienkāršums, augstā atbildības sajūta un neatlaidība, kas piemīt maestro, ir kļuvušas par atslēgu uz viņa panākumiem gan Latvijā, gan citviet pasaulē! Savus panākumus Pauls skaidro šādi: ”Man ir laimējies, ka esmu saticis tik lieliskus dziedātājus, jo bez viņiem es nebūtu nekas. Viss, kas top, ir abpusējas sadarbības rezultāts!” Filmas veidotāji šo darbu velta meistaram apaļajā jubilejā. Lai labi skan arī turpmāk!

Četri skaisti koncerti

Maestro svētku mēnesis tiks ieskandināts jau 8. janvārī plkst. 22.00, kad būs klausāms muzikāli un emocionāli daudzkrāsainu koncerts Bigbank Latvijas Pērles. Raimonds Pauls. Tā ievadā maestro ar grupu izpildīs vairākus skaņdarbus elegantā estrādes džeza manierē, kam sekos piecas agrāk nedzirdētas dziesmas jaunās solistes Kristīnes Prauliņas izpildījumā. Liriski sapņainu un izjusti romantisku gaisotni vakaram piešķirs vietējai publikai jau pazīstamā somu vokāliste Sonja Bišopa ar Raimonda Paula klasisko hitu programmu angļu valodā. Koncerta otrā daļa būs veltīta starptautiskajam projektam Raimonds Pauls Goes Reggae, Anglijā mītošā Jamaikas regeja grupa Indikaa jau pirmajos mirkļos radīs bezrūpīgi saulainu svētku atmosfēru. Kontaktu ar latviešu publiku jamaikiešiem palīdzēs uzturēt Ralfs Eilands, bet īpaši maģisku noskaņu radīs paša Maestro klātbūtne.

Nedēļu vēlāk, 15. janvārī, plkst. 22.05 gaidāms koncerts Raimonds Pauls. 75 gadu jubilejas koncerts. Teātris un kino un Viss…vispopulārākais. Savā intensīvajā un ražīgajā darba mūžā komponists radījis kompozīcijas, no kurām daudzas tik ļoti iesakņojušās mūsu prātos, ka jau skan gandrīz kā tautasdziesmas. R. Paula dziesmas dzīvo pašas savu mūžu – arī tās, kas radītas teātrim un kino. Skanēs dziesmas Teic, kur zeme tā un Par pēdējo lapu, būs arī trakulīgais Dzeguzītes grāvējs Anniņa vanniņā!

Trešajā piektdienā, 22. janvārī plkst. 22:05 klausītājiem tika atskaņoti Raimonda Paula 78 gadu jubilejas koncerta aranžējumi, kas izteikti džezam raksturīgos ritmos un harmonijās. Koncertā uzstāsies Edgara Vītola vadītā jauniešu vokālā grupa Con Moto, vokāliste Kristīne Prauliņa un Nacionālā teātra aktieri Juris Jope un Madara Botmane. Par muzikālo pavadījumu gādāja bigbends un Pauls. Īpaši Maestro jubilejas koncertam bigbenda sastāvam pievienojās Berlīnes Filharmonijas kontrabasists Gunārs Upatnieks.

Maestro 80 gadu jubilejas mēnesis tiks noslēgts jau 29. janvārī plkst. 22:05 ar koncertu Raimonda Paula un Guntara Rača koncertu Nekur nav tik labi kā mājās. Koncertā piedalīsies tautā iemīļoti mākslinieki, piemēram, Dzeguzīte, Normunds Rutulis, Liene Šomase un Jānis Moisejs, Antra Stafecka, Mārtiņš Ruskis, aktieri Andris Bērziņš, Jānis Paukštello, Harijs Spanovskis, kā arī Normunds Jakušonoks un Rīgas Zelta Saules koris. Protams, pie klavierēm sēdēs Maestro Raimonds Pauls. Koncertā skanēs pašas pazīstamākās melodijas no izdotās Paula un Rača 100 populārāko dziesmu grāmatas. Tādas dziesmas kā Kūko kūko, Par to (Raudāja māte), Baltā dziesma, Lecam pa vecam, Cāļus skaita rudenī un citas.