Līvu leģenda iemūžināta ”Spoku kokā” Liepājā

Komentāri
Līvu leģenda iemūžināta ”Spoku kokā” Liepājā
Foto: Jānis Segliņš

29. augustā Liepājā ar koncertu ”Nezāles neiznīkst” tika atklāts grupai veltīts vides objekts ”Spoku koks” – atraktīva metāla konstrukcija, ko veidojis Liepājas metālmākslinieks Reinis Kuncītis, informē Micrec PM.

Koncertā tika godināti arī tie Līvu leģendas vaininieki, kas svinīgo mirkli nepiedzīvoja, – Ēriks Ķiģelis, Dainis Virga, Juris Jakovļevs, Jānis Grodums un Aivars Brīze. Vadošo lomu uz skatuves spēlēja Līvu ilggadējais līderis Ainars Virga, uzstājās kādreizējie grupas dalībnieki Igo, Vilnis Krieviņš, Guntars Mucenieks, Juris Pavītols, Tomass Kleins, kā arī Līvu skartie – Liepājas brāļi, Ritvars Knesis, Aivars Hermanis, Colt, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Virga Hard Orchestra, Jānis Buķelis, Uldis Marhilevičs, Liepājas ģitāristu lielansamblis un Liepājas Sudraba viļņu koris. Vakaru vadīja un ”Zābaku dziesmu” dziedāja Andris Freidenfelds. Elvis Grodums dziedāja sava tēva repertuāru, Fēlikss Ķiģelis ar dēlu Ēriku izpildīja sava tēva un vectēva ”Saldus sauli” un ”Elektrisko zivi”, bet Līvu taustiņistrumentālista Guntara Mucenieka dēls Henrijs demonstrēja teicamu ģitārspēli. Līvu gars ir dzīvs un nezūdošs.

Turpmāk to koncertestrādes ”Pūt, vējiņi!” tuvumā simbolizēs arī ”Spoku koks” – metāla tēls, kas radīts, iedvesmojoties no Jāņa Groduma un Aivara Neibarta dziesmas ”Līviskā ziņģe” vārdiem ”Līvs – tas ir koks, Līvs – tas ir spoku koks!”. Vides objekta tāmes vērtība ir gandrīz 50 000 eiro. 10 000 vērtībā projekta realizāciju atbalstījusi Liepājas Pilsētas Dome, pārējo saziedojuši grupas fani. Ziedojumu konts LV38HABA0551037026852 joprojām ir aktīvs un, ja tajā turpinās ieplūst līdzekļi, turpināsies arī objekta pilnveidošana, papildinot ielas bruģī iegravēto Līvu dziesmu sarakstu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl