Komentāri
”Līvu” labāko dziesmu koncerts Liepājā jau šonedēļ
Ilggadīgie kolēģi grupā "Līvi" Aivars Brīze (no labās) un Ainars Virga koncertē rokgrupas "Līvi" ģitārista un dziedātāja Jāņa Groduma piemiņas koncertā Vērmanes dārzā 2010. gadā. Foto: Ieva Čīka

Leģendārās rokgrupas ”Līvi” labāko dziesmu koncerts ”Nezāles neiznīkst” koncertestrādē ”Pūt, vējiņi!” izskanēs 29. augustā.

Kā Čaks ar Rīgu. Kā Džoiss un Bono ar Dublinu. Kā Freids ar Vīni un Bītli ar Liverpūli. Tā Līvi ar Liepāju… Lielie var piedzimt vai aizklīst jebkurā pasaules malā, bet allaž ir kāda vieta, kas ir viņu uz visiem laikiem. Vieta, bez kuras nav viņu mēroga un nav viņu leģendas. Tāpat kā bez lielajiem nav leģendas par vietu. Pat rīdzinieki apliecinās, ka pilsēta var būt lepna, ja tai ir tāds simbols kā ”Līvi” Liepājai. Tādi, kas klūp un lūst, bet neliecas, tādi, kas citiem savu reizi liekas kaitinoši un saņurcīti, bet lepni un nepakļāvīgi. Kā citu gaisu elpojuši.

Tādi viņi ir bijuši vienmēr. Gan”Līvu” spīta sargs Pavītols, kam sen sirma galva, bet pats aizvien ar visu nemierā, gan smīnīgais Rožu laukuma dziesminieks Grodums. Un Igo, kurš, jau ar vienu kāju kļuvis rīdzinieks, joprojām dziedāja par ”pilsētu vienīgo, Liepāju vējaino”… Un Ķiģelis – dzimis saldenieks, bet Liepājas patriots caur un caur. Viņš nepaguva piepildīt sapni par garo svītu ”Veltījums Liepājai” ar simfonisko orķestri, tāpat kā nepaspēja īsti pabeigt Kurzemes ciklu ar cita mūžīgā liepājnieka – Olafa Gūtmaņa – dzeju. To nemirstībā iedzīvināja jau nākamās paaudzes ”Līvi” ar Ainaru Virgu. Viņiem bija Liepājas zīmogs sirdī, un viņi Liepājai uzlika savējo, kurš vēl ilgi atgādinās – ir tāda vieta Liepāja.

29. augustā viņi – dažādu paaudžu ”Līvi”, viņu draugi, līdzgaitnieki, cienītāji un citi ”Līvu skartie – atkal pulcēsies Liepājas koncertestrādē ”Pūt, vējiņi”, kur ar koncertu ”Nezāles neiznīkst” tiks atklāts grupas leģendai veltīts vides objekts ”Spoku koks” (autors Reinis Kuncītis), kas tapis par ”Līvu” cienītāju ziedojumiem. Arī koncerta ”Nezāles neiznīkst” peļņa paredzēta objekta labiekārtošanai.

Koncertā piedalīsies Igo, Juris Pavītols un grupa, Vilnis Krieviņš, Tomass Kleins, Guntars Mucenieks, ”Virga Hard Orchestra”, Liepājas brāļi, Uldis Marhilēvičs, grupa ”Sērkociņcehs”, Liepājas ģitāristu ansamblis, Olga, grupa ”Colt”, Fēlikss Ķiģelis, Aija Andrejeva, Elvis Grodums, Jānis Buķelis un citi ”Līvu” skartie. Pasākumu vadīs Andris Freidenfelds.

Biļetes Biļešu Paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv.

Lasi vēl