Lietuvas nacionālais kinogrāvējs piedzīvo Latvijas pirmizrādi

0 Komentāru
Lietuvas nacionālais kinogrāvējs piedzīvo Latvijas pirmizrādi
Publicitātes foto

4. novembrī pirmizrādi Latvijā piedzīvoja Lietuvā uzņemta piedzīvojumu kriminālkomēdija Redirected: Nacionālā ķeza. Kino Citadele viesojās arī filmas režisors Emilis Velīvis un austrāliešu aktieris Gils Darnels.

Redirected: Nacionālā ķeza ir Lietuvas kases grāvējs, kurā loma sadalītas starp lietuviešu aktieriem un pasaulē zināmām filmu zvaigznēm. Filmas, kuras budžets ir 1,2 miljoni eiro, lielākais lepnums ir populārais kinoaktieris un futbolists, Gaja Ričija filmu ”talismans” Vinnijs Džonss, kuram tā bija pirmā viesošanās Baltijas valstīs.

Sajūsmu par V. Džonsa piedalīšanos filmā neslēpa lietuviešu aktieris Mindaugas Papinigis. ”Aina sākās, no sākuma viņš uz mani kliedza, tad viņš apgriezās, un es sapratu, ka tas ir Vinnijs Džonss, viņš man sita, un es domāju – aiziet, iesit man vēl vienu reizi,” ar smaidu atmiņās kavējas M. Papinigis.

Uz filmas pirmizrādi Latvijā ieradās arī austrāliešu aktieris Gils Darnels, kuram šī filma nesusi vēl nebijušu pieredzi, jo 80 procentu filmēšanas laika aktieris pavadījis Lietuvas ielās kails, piesedzoties vien ar radiatoru, ko līdzi nēsā arī šobaltdien.

G. Darnels Losandželosā studējis krievu valodu un, kad ieradies Lietuvā, viņam līdzi bijušas arī grāmatas krieviski. ”Es domāju, ka iemācīšos krievu valodu. Bet neviens īsti krieviski nerunāja, tāpēc es vairāk iemācījos lietuviešu valodu,” stāsta aktieris. ”Ilgu laiku es domāju, ka ”aiziet” lietuviski ir ”z**b**”, bet tad es sapratu, ka tas ir rupjš vārds krievu valodā. Un es nesapratu, kāpēc visi smējās, kad es to saku,” atklāj G. Darnels.

Filmas pirmizrādi Kino Citadele apmeklēja arī radio dīdžejs Artis Dvarionas, kurš pavasarī viesojies Lietuvā. ”Es atpazinu Viļņas televīzijas torni un sabiedrisko transportu. Man ļoti patika, kā tika atspoguļota Lietuva. Nekas nebija notušēts, viss – kā reālajā dzīvē,” īstenības atspoguļojumu filmā par plusiņu uzskata A. Dvarionas.
Redirected: Nacionālās ķezas režisors Emilis Velīvis neizslēdz iespēju, ka filmas turpinājums varētu tikt filmēts Latvijā.

Filmā Redirected: Nacionālā ķeza ar ironiju un sarkasmu tiek parādīti pasaulē valdošie stereotipi par postpadomju valstīm. Filma ir pēdējā laika lielākā Baltijas kino sensācija, kaimiņu valstīs tā jau guvusi milzu popularitāti, nu laiks Lietuvu neklātienē apciemot arī latviešiem.

Filma Latvijas kinoteātros skatāma no 7. novembra.

0 Komentāru