Liepnieks un Sakss apzog Dilanu?

0 Komentāru
Liepnieks un Sakss apzog Dilanu?
Nils Sakss un Jurģis Liepnieks. Foto: keberlins/Twitter

Latviešu bestsellera Latvieši ir visur autors Otto Ozols, īstajā vārdā Mārtiņš Barkovskis, izteicis šaubas par grāmatas Nāve – tās nav beigas autoru Jurģa Liepnieka un Nila Saksa, īstajā vārdā Nila Konstantinova, rakstnieku talantu, viņu pēdējās grāmatas nosaukumā velkot paralēles ar Boda Dilana daiļradi, raksta žurnāls Privātā Dzīve.

Mūziķis Bobs Dilans dziesmu Death Is Not The End radīja 1988. gadā. 10 gadus vēlāk ar šādu pašu nosaukumu iznāca skotu rakstnieka Īana Renkina krimilālnovele. Zīmīgi, ka rakstnieks nenoliedz tiešu saistību ar Dilana dziesmu.

”Lai radītu spēcīgu domu, trāpīgu teikumu vai uzrunājošu nosaukumu mākslas darbam, nepieciešams liels talants un pamatīgs darbs,” pārliecināts Otto Ozols. ”Bobam Dilanam tas viss bija. Viņš ieguldīja darbu un talantu, radot dziesmu Death Is Not The End. Bet tad divi latvieši – intelekta neizkropļoti gudrīši – vienkārši paņem, to uzliek savai grāmatai uz vāka un pievieno savus vārdus. Te ir divas lietas. Pirmā – lasītāji tiek maldināti, ļaujot domāt, ka darbs ir Boba Dilana domu dziļuma vērts. Otra – zināmā mērā tiek izniekots un apzagts lieliskais Bobs Dilans. Protams, viņam nospļauties par kaut kādiem zaglēniem un globālā gaisa temperatūra no tā nemainīsies pat Zosēnos,” savu viedokli Privātajai Dzīvei pauž rakstnieks.

”Zinu, ka Dilanam ir dziesma ar šādu nosaukumu. Iespējams, nosaukums arī bija kaut kur galvā iesēdies, taču apzināti grāmatai tāds netika dots,” oponē Nils Sakss. ”Tā idejas jau kaut kur gaisā vien virmo,” teic viens no grāmatas Nāve – tās nav beigas līdzautoriem, norādot, ka speciāli pārbaudījuši, vai šāds nosaukums jau nav piešķirts kādam citam rakstu darbam.

0 Komentāru