Liepājā izrādīs Eiropas godalgotās filmas Svešā un Pašpuika

0 Komentāru
Liepājā izrādīs Eiropas godalgotās filmas Svešā un Pašpuika
Kadrs no filmas Svešā. Publicitātes foto

Divus vakarus – 6. un 20. novembrī – pulksten 19.00 radošajā telpā Ideju bode Jaunliepājā tiks demonstrētas divu talantīgu režisoru veidotās filmas – Vācijas Kinobalvas un daudzu citu godalgu laureātes Feo Aladagas kinolente Svešā (Die Fremde) un Selīnas Skiammas filma Pašpuika (Tomboy), informē radošās telpas Ideju bode vadītāja Krista Kalnarāja.

Filma Svešā stāsta par “nogalināšanu goda dēļ”, atainojot Vācijā dzīvojošas turku ģimenes stāstu. “Beidz sapņot!” attrauc māte, kad uz viņas dzīvokļa sliekšņa Berlīnē parādās 25 gadus vecā meita Umaija ar savu mazo dēlu Kimu. Umaija ir aizbēgusi no nelaimīgas laulības dzīves Stambulā un vēlas atgriezties Berlīnē, lai dzīvotu pašas noteiktu dzīvi. Taču jau drīz Umaijai nākas atzīt, ka viņas ģimene nespēj likt pie malas tradicionālās sociālās normas, jo šis izaicinājums var to sagraut. Tā ir kritiska pievēršanās ļoti aktuālām sociālām problēmām. Filma tiek demonstrēta oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā.

Filma Svešā bija Feo Aladagas kinodebija, un reizē tai bija arī ārkārtīgi lieli panākumi. Filma tika nominēta Oskara balvai. Tā saņēmusi ES Parlamenta LUX balvu, Berlināles balvu Label Europas Cinema un Deutscher Filmpreis 2010 bronzas godalgu kā Labākā filma un Labākā galvenās sieviešu lomas atveidotāja. “Tā vienmēr būs ļoti personiska filma, no kuras es vienlaikus guvu arī ļoti daudz savam tālākajam ceļojumam kā kinorežisore. Es vienlaikus biju autore, režisore un producente. Īpaši mani iespaidoja satikšanās ar cilvēkiem visā pasaulē – ko pēc filmas noskatīšanās cilvēki izpauda paši par sevi. Ja filma spēj ko tādu, tad tu vari būt pilnīgi apmierināts un laimīgs”, kādā intervijā atzīst režisore.

Feo Aladaga dzimusi Vīnē un jau daudzus gadus dzīvo Berlīnē. Viņas jaunākā filma Starp pasaulēm (Zwischen Welten) par Vācijas bruņoto spēku misiju Afganistānā piedzīvoja pirmizrādi šīgada Berlīnes kinofestivālā.

Filmā Pašpuika stāsts ir par desmitgadīgo Lauru, kas, pārvācoties ar ģimeni uz jauno dzīvesvietu, pagalmā ar bērniem sevi iepazīstina kā zēnu. Ļauties notikumu gaitai vai pastāstīt patiesību? Vasara ir īstais laiks spēlēm, un Laura kļūst par Mikaelu. Viņa ļoti ātri iekļaujas starp pārējiem puikām, taču ir pietiekami citādāka, lai iepatiktos Lizai un viņa tajā iemīlētos. Laura izmanto savu jauno identitāti, līdz sāk tuvoties rudens skolas laiks un mulsinošā noslēpuma nasta kļūst arvien smagāka. Filma tiek demonstrēta oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā.

Jaunā, talantīgā franču režisore Selīne Skiamma par filmu Pašpuika ieguvusi balvas tādos starptautiskas nozīmes festivālos kā Berlīnes, Turīnas, Sanfrancisko, Buenosairesas un citos filmu festivālos. Viņas jaunākā filma Girlhood (Bande de filles) pašlaik apceļo visus lielākos pasaules kinofestivālus un paspējusi jau iegūt atzinību prestižajā Kannu un Sansebastjanas filmu festivālā.

Ieejas maksa – 2 eiro. Filmu demonstrēšana Liepājā notiks ar Gētes institūta Rīgā un Francijas institūta Latvijā atbalstu.

0 Komentāru