Komentāri
Lielā dzintara jubilejas koncertā Liepājā pirmo reizi uzstāsies Ksenija Sidorova!
Foto: LETA

12.novembrī koncertzāle Lielais dzintars Liepājā svinēs gada jubileju un koncertā uzstāsies arī Londonā dzīvojošā latviešu akordeoniste Ksenija Sidorova, kura vēju pilsētā koncertēs pirmo reizi.

Jubilejas koncertā uzstāsies Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā, kā arī divi viesmākslinieki – Ksenija Sidorova un 12 gadus jaunais vijolnieks Daņiils Bulajevs.

“Pirmo jubileju svinēsim kopā ar mūsu rezidējošo orķestri un virtuozo, brīnišķīgo Kseniju Sidorovu. Pēc studijām Londonā Ksenijai ir izveidojusies spilgta, starptautiska karjera, un jāatzīmē, ka Liepājā viņa vēl nekad nav koncertējusi,” pastāstīja Liepājas koncertzāles vadītāja Baiba Bože. “Programmā piedalīties esam aicinājuši arī 12 gadus jauno Daņiilu Bulajevu, jo vēlamies jauniem talantiem dot platformu, iespēju koncertēt ar profesionālu orķestri brīnišķīgā akustiskā koncertzālē. Vēlamies, lai zāle būtu pieejama jauniem, spilgtiem māksliniekiem, pie kuriem pieder arī par brīnumbērnu dēvētais Daņiils.”

Daņiils Bulajevs / Foto: LETA

Daņiils Bulajevs / Foto: LETA

Koncerta pirmajā daļā izskanēs Riharda Vāgnera operas Loengrīns trešā cēliena prelūdija un Nikolo Paganīni Pirmais vijoļkoncerts Re mažorā LSO un jaunā vijolnieka Bulajeva izpildījumā. Savukārt koncerta otrajā daļā Sidorova kopā ar orķestri atskaņos Astora Pjacollas Koncertu akordeonam ar orķestri, kā arī skaņdarbus no Žorža Bizē operas Karmena.

Foto

Lasi vēl