Lembergam mīļotā neļauj audzēt bārdu

Komentāri
Lembergam mīļotā neļauj audzēt bārdu
Foto: LETA

”Galvenais, lai es ar savu izskatu nevienam nebojāju garastāvokli,” žurnālam Privātā Dzīve smejot teic Ventspils mērs Aivars Lembergs (61), kurš uz politiķu fona izceļas ar ekscentrisku apģērbu, tomēr pēdējā laika vīriešu modes tendencei – bārdai – nav ļāvies, jo to liegusi viņa mīļotā sieviete Kristīne Krasovska.

”Kad man bija 25 gadi, es izskatījos kā knapi pilngadīgs. Tāpēc toreiz sāku audzēt ūsas, lai izskatītos nopietnāks. Kad man bija 50 gadu, reiz ne visai veiksmīgi noskuvos un padomāju – kāpēc man tās ūsas vispār vajadzīgas? Nolēmu, ka labāk izskatīties jaunākam, un tās nodzinu pavisam. Ar bārdu bija citādi. Kādreiz septembrī gāju atvaļinājumā, un pa to laiku uzturēju īsu bārdiņu. Taču šobrīd man blakus ir cilvēks, kas mani šajā iniciatīvā neatbalsta, un es bārdu neaudzēju,” intervijā žurnālam Privātā Dzīve stāsta Lembergs, kurš atzīst, ka modes aktualitātēs neorientējas. ”Es ģērbjos pats. Galvenais, lai ar savu izskatu nevienam nebojāju garastāvokli un pats jūtos komfortabli. Lielākais traucēklis, lai veiksmīgi saģērbtos, ir laika trūkums. Piecas minūtes ir stipri par maz, lai sakombinētu apģērbu un uzvilktu kaut ko interesantāku par pelēku uzvalku ar pelēku kaklasaiti. Tāpēc man ir gadījušies kuriozi. Izdomāju, ka vilkšu zaļas bikses, piemeklēju zaļas zeķes un atklāju, ka nav nekā, ko pie tā visa zaļā vilkt klāt. Ātrumā visu nomainīju, un, jau esot ārpus mājas, konstatēju, ka tās zaļās zeķes taču ir palikušas! Tas gan ir galīgi šķērsām. Taču, lai gan esmu diezgan konservatīvs, nedomāju, ka šodien uz pirmizrādi operā jāiet smokingā vai tumšā uzvalkā,” stāsta ekscentriskais politiķis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uz viņa ekscentriskumu norāda arī kafijas automāts guļamistabā. ”Lai nav jāstaigā no otrā stāva uz pirmo, guļamistabā ir kafijas automāts. Kāpēc gan ne, ja viņai tas patīk?” provizoriski jautā Lembergs, atklājot, ka mīl savai Kristīnei kafiju pasniegt gultā. ”Žēl tikai, ka automātu nevar iedarbināt ar pulti. Tad nebūtu jālien ārā no gultas, lai dabūtu kafiju. Pats gan neesmu liels kafijas mīļotājs, tā šķiet pārāk rūgta. Parasti kādu tasīti izdzeru pēcpusdienā,” savā privātajā telpā ļauj ielūkoties Lembergs.

Kā īpašu savas mājasvides elementu Lembergs min gatavošanu divatā. ”Tas ir gan interesantāk, gan godīgāk. Uzskatu, ka sieviete nav kalpone, katrā gadījumā – ne virtuvē. Tāpēc mēs virtuvē “nošancējam” to laiku kopā. Pavārs gan var būt tikai viens – tas ir kā āmen baznīcā. Otrs dara tehnisko darbu, un tas parasti esmu es. Man jāgriež gaļa, jāspiež ķiploki, jāsmalcina sīpoli. Un tad galvenais – novērtēt garšu. Tur mans vārds ir svarīgs. Dažreiz jau protestēju un saku – lai visu nosaka pavārs. Ja uzņemies atbildību par garšu, faktiski uzņemies atbildību par visu ēdienu,” žurnālam Privātā Dzīve stāsta Lembergs.

Lasi vēl