Komentāri
Filmas, lekcijas un meistarklases, Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanu gaidot
Publicitātes foto

Nacionālais kino centrs no 9. līdz 13. decembrim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) un kinoteātrī Splendid Palace piedāvās Riga Meetings aktivitātes – lekciju un meistarklašu ciklu gan kinoprofesionāļiem un studentiem, gan ikvienam interesentam, kā arī filmu programmu, kur liela daļa būs skatāmas bez maksas.

Šomēnes Rīga kļuvusi par Eiropas kino galvaspilsētu, jo Latvijas Nacionālajā operā 13. decembrī tiks pasniegtas Eiropas Kinoakadēmijas balvas. Par godu šim notikumam kino gardēžiem un veidotājiem tiek piedāvāts plašs pasākumu klāsts, ko organizē Nacionālais kino centrs, Latvijas Kultūras ministrija un nodibinājums Rīga 2014, Rīgas Starptautiskais kino festivāls, Nacionālais kinofestivāls Lielais Kristaps, LKA Rīgas Kino muzejs, Radošā Eiropa MEDIA un Eiropas Kinoakadēmija.

Riga Meetings 9. decembrī LNB Ziedoņa zālē aizsāks Igaunijas un Lietuvas spēlfilmu skate – Marti Heldes filma Caurvējā (In the Crosswind), Veiko Ounpū Brīvi plūstošs (Free Range), Ilmāra Rāga Kertu. Mīlestība ir akla (Love is Blind) un Kristīnas Božītes Zūdošie viļņi (Vanishing Waves).

10. decembrī LNB notiks FIPRESCI konference Latvijas nacionālais kino Eiropas kontekstā, kurā piedalīsies ievērojami kino teorētiķi prof. Ričards Alens (ASV), prof. Endrjū Higsons (Lielbritānija), Marks Alens Švēde (ASV). Pēc konferences tiks demonstrēta Marka Kazinsa dokumentālā filma Stāsts par bērniem un kino (A Story of Children and Film).

Ar lekciju par jaunāko tehnoloģiju izmantošanu kino LNB 11. decembrī uzstāsies viens nozīmīgākajiem inovatoriem un Eiropas autorkino pārstāvjiem – vācu režisors Vims Venderss. Viņa filmas par labākajām trīs reizes atzinusi Eiropas Kinoakadēmija, tās saņēmušas balvas ievērojamākajos kinofestivālos. Pēc lekcijas tiks demonstrēta Vendersa dokumentālā filma Zemes sāls (The Salt of the Earth). Kinokritiķis un Berlīnes kinofestivāla filmu atlases komisijas pārstāvis Nikolajs Nikitins stāstīs par filmu ceļu festivālos. Filmu producēšanas pieredzē dalīsies Lielbritānijas Nacionālās filmu un TV skolas vadītājs Niks Pauels, kura producenta darbs ir novērtēts ar vairākām Oskara balvām.

Izcilā poļu režisore un scenāriste, Oskara balvai nominētā Agņeška Holanda 12. decembrī kinoteātrī Splendid Palace runās ar skatītājiem par lekciju par televīzijas seriālu pienesumu filmu industrijā, būs iespēja noskatīties arī viņas darbus šajā jomā.

Šajā dienā notiks ikgadējā Latvijas un ārvalstu producentu tikšanās par filmu servisa un kopražojumu jautājumiem.

Kinoteātrī Splendid Palace notiks arī vairāki īpaši pasākumi, ko rīko gan Rīgas Starptautiskais kinofestivāls, gan Eiropas Kinoakadēmija sadarbībā ar Splendid Palace. Būs tikšanās ar pasaulslaveno norvēģu aktrisi Līvu Ulmani, kura ir daudzu XX gs. zviedru režijas ģēnija Ingmara Bergmana filmu seja, tagad arī atzīta kinorežisore (plkst. 12.00), vakarā 19.30 notiks Francijas kino klasiķes režisores Aņeses Vardas godināšana – viņa šogad saņems Eiropas Kinoakadēmijas balvu par mūža ieguldījumu. Režisore tiks sumināta ar dokumentālās filmas Aņeses pludmale (Les plages d’Agnès) skati.

13. decembrī Eiropas Kinoakadēmija ir sarūpējusi iespēju noskatīties Eiropas kinobalvai nominētās īsfilmas (12.30 un 15.00).

Intensīvo laiku noslēgs Eiropas Kinoakadēmijas ceremonija.

Daudzi no minētajiem pasākumiem ir bez maksas.

Pirms Riga Meetings aktivitātēm Nacionālais Kino centrs un Baltijas jūras dokumentālo filmu forums aicina kino entuziastus apmeklēt arī Džošua Openhaimera filmu Nogalināšanas anatomija (The Act of Killing) un Kad runā klusums (The Look of Silence) seansus Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros (5. un 8. decembrī).

FIPRESCI konference, lekcijas un filmas ir pieejamas ikvienam interesentam, tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā. Dalība meistarklasēs – kinoprofesionāļiem, iepriekš reģistrējoties, darba valoda – angļu.

Papildu informācija: nkc.gov.lv, rigameetings14@nfc.gov.lv

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Lasi vēl