6 komentāri

Pēc vairākām spilgtām performancēm galvaspilsētas ielās slavas saulītē nonācis ogrēniešu Elana Purekļa (16) un Emīla Manguļa (18) pirms diviem gadiem dibinātais duets ”Santehniķi”. Iepazīsimies tuvāk, kas ir jaunekļi, kuri reizi pa reizei manīti, Vecrīgā spēlējot kādu savdabīgu mūzikas instrumentu – trubafonu, kura galvenā sastāvdaļa ir visparastākās santehnikas caurules, bet ”kociņu” vietā lieti noder pludmales čības!

Kamēr Emīls studē džeza vokālu Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas 3. kursā, Elans ceļu mūzikā lauzis pašmācības ceļā – no pamācībām populārajā vietnē ”YouTube” apguvis bungu spēli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savu instrumentu, sauktu par trubafonu, kas pasaulē esot tikai divi vai trīs, puiši saķīlējuši paši, vien beigās piepalīdzot speciālistam to noskaņot.

”Gribam taisīt vēl lielāku. Viss ir procesā – nāks klāt viena oktāva ar zemākām skaņām un lielākām trubām,” portālam Skaties.lv stāsta Elans.

”Santehniķu” dzimšanā līdzvainīgs ir Emīla tētis Artūrs Mangulis. ”Viņš ierosināja šo ideju. Teica, ka varētu būt diezgan interesanti. Mēs arī piekritām,” stāsta Emīls.

Pāris vakari, un projekts bijis gatavs uz papīra. Tad jau tikai aiziet līdz santehnikas preču veikalam…

Kopš muzikālās apvienības dibināšanas 2015. gadā abi jau paspējuši uzstāties ”Arēnā Rīga” Pasaules florbola čempionāta laikā, Ķīpsalas izstāžu hallē, kā arī pāris festivālos Vācijā. Pagaidām puiši spēj izklaidēt ar 20 minūšu ilgu programmu, ko veido dažādu paaudžu pasaules hiti, klasiskas skaņdarbi, kā arī latviešu tautas dziesmas.

Bet nākotnē ”Santehniķi” plāno fanus iepriecināt ar stundu ilgu soloprogrammu, kas ietvertu arī dažādus šovelementus.

Video: “Santehniķi” dziesmu popūrijā

Santehniķi in action šorīt STAR FM Latvia studijā!

Posted by STAR FM Latvia on trešdiena, 2017. gada 23. Augusts

Video: “Santehniķi” uzstājas Rīgas svētkos

Ogres puikas #santehniķi Rīgā bliež pa trubām.. #muzika #Rīga #ielumākslinieki #rīgaspilsētassvētki – skaties arī https://youtu.be/1xS0Ktqpmz0

Posted by Edvins Eriksons on sestdiena, 2017. gada 19. Augusts

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl