Latvijas popmūzikā uzmirdz “rēgu producents” Mimicus

4 komentāri

Puisis, kurš pēdējā laikā gādājis par to, kā skan dziedātāja Agnese Rakovska, īsto vārdu iemainījis pret skanīgo Anno Mimicus. Sarunā ar portālu Skaties.lv jaunais producents atklāj, ka neparastā skatuves vārda izvēle nav nejauša un kādēļ dod priekšroku dīdžejošanai mazos klubos.

Tieši viņš “vainojams” tajā, kā šodien izklausās dziedātāja Agnese Rakovska. Pēc sadarbības ar Agnesi un komponistu Raimondu Paulu pretrunīgi vērtētajā dziesmā “Vienaldzības” Mimicus pēc liekas uzmanības neraujas. Pasaulē šādus censoņus dēvē par Ghost producer, latviski – rēgu producents.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ghost producer nozīmē, ka mans vārds nekur neparādās, kaut gan es taisīju visu mūziku,” skaidro jaunais producents Mimicus, īstajā vārdā Reinis Klatenbergs.

Sociālās saziņas vietnē “Facebook” Mimicus par sevi radījis visai askētisku, pat noslēpumainu iespaidu. Tāpat nejauša nav skatuves vārda izvēle. Sarunā ar portālu Skaties.lv viņš akcentē, ka nezina, vai gluži nolēmis slēpties, un norāda, ka viņa pseidonīms nav bez iemesla.

“Tam vārdam ir nozīme. Tas reprezentē to, kas es esmu. ”Mimicus” nozīmē “atdarināt”.

Vienlaicīgi tā ir anagramma, kad burti samainīti vietām. Tad sanāk “I’m Music”,” skaidro jaunais mūzikas producents.

Foto

Pirmie soļi producēšanā sperti pirms desmit gadiem ”Ritma Institūta” piedāvātajos kursos. Tomēr daudz lielāku ieguldījumu profesionālajā ziņā devusi prakse. ”Ja pašam nav iniciatīvas, Izglītība neko daudz nenozīmē. Protams, iniciatīva un skola ir daudz labāk nekā tikai iniciatīva. Bet es zinu daudzus, kuri bez speciālas izglītības izdarījuši vairāk,” klāsta producents.

”Pirmos gadus es eksperimentēju. Man patika taisīt pilnīgu ”sviestu”. Tā es iemācījos. Tagad zinu, ko iespējams izdarīt,” atzīst Mimicus.

Īpašu mīlestību uz mūziku Reinis iemantojis jau bērnībā, kad klausījies ierakstus no tēta kasešu kolekcijas. ”Kad man bija kādi seši gadi, pa radio dzirdēju Coolio ”Gangsta’s Paradise”. Reps man īpaši neinteresē, bet patika bīti. Visu laiku galvā grozījās, ka būtu forši sarakstīt tādu mūziku. Kad beidzot bija iespējams to darīt, tad arī sāku,” atceras Mimicus, kuram bērnībā nav paslīdējušas garām arī gaitas mūzikas skolā.

Latviešu popmūzikas pazinējiem Mimicus vārds zināms arī pēc sadarbības ar daudzsološo taustiņnieku Matīsu Repsi, bet nesen klausītāju uzmanībai jaunāko veikumu – dziesmu ”Atdzimis” – nodevis dziedātājs Miks Dukurs.

Dukura un Mimicus mūziku sadarbības auglis tapis gluži nejauši. ”Viņš mani uzaicināja ”Facebook”. Neko nesakot, es viņam aizsūtīju dziesmu. Viņš tajā pašā vakarā ierakstīja demo. Nākamajā dienā dziesma bija gatava,” atceras Mimicus. Interesanti, ka abi mūziķi iepriekš nav bijuši pazīstami.

Audio: Mika Dukura jaunā dziesma

Par Mimicus maizes darbu pēdējos gados kļuvusi regulāra ballīšu ”iegriešana” Rīgas nakts lokālos. Kā pats norāda, viss sanācis otrādāk – no sarežģītākām lietām – producēšanas – aizgājis uz vienkāršākām – dīdžejošanu.

”Man nepatīk lielie klubi. Tad pastāv ierobežojumi, ko spēlēt. Man patīk vidējas vai mazas vietas, piemēram, ”Omas briljanta istaba”, ”Kaņepes Kultūras centrs”. Maksā tāpat kā lielās. Ja man ir izvēle spēlēt klubā, kur es varu atļauties spēlēt to, kas ienāk prātā, un tik un tā cilvēkiem patīk, kāpēc to nedarīt?”

Savos DJ setos Mimicus apvieno visas savas pieredzes, variējot starp tādiem stiliem kā funk, house, regejs, hip-hop, breikbīti u.c., turklāt labprāt atskaņo arī paša radīto un piesaista dzīvos instrumentus.

Ja runā par to, kur piesiet aci, pagaidām viss esot salīdzinoši vienkāršā formā, taču producents strādā pie tā, lai viņa DJ seti būtu baudāmi kā nelieli šovi. ”Ļoti drīz ceru tikt pie meikapiem, UV lampām, kas spīd sejā. Un fonā iet projektors,” tuvākās ieceres, kā pārsteigt ballīšu zvērus, atklāj Mimicus.

Turklāt tas ne tuvu nav viss viņa radošais potenciāls. Drīzumā pirmizrādi Latvijas Leļļu teātrī piedzīvos Dmitrijs Petrenko režisētā mēmā izrāde ”Kaštanka”, kurā skanēs Mimicus mūzika.

Video: Agneses Rakovskas skandalozā dziesma “Vienaldzības”

Foto: video tapšana

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl