Latvijas džezisti uzstāsies Briseles džeza festivālā

0 Komentāru
Latvijas džezisti uzstāsies Briseles džeza festivālā
Māra Briežkalna kvintets. Publicitātes foto

17. janvārī Briseles džeza festivālā uzstāsies Rigas Ritmi Allstars – Māra Briežkalna kvintets un Laimas Jansones trio, informē festivāla Rīgas Ritmi pārstāve Lelde Zaķe.

Festivāls Rīgas Ritmi norisinās jau 15 gadus, un šo gadu laikā ir ne tikai aktualizējis džeza žanru Latvijā un ārpus tās, bet arī organizējis latviešu džeza mūzikas programmas un meistarklases ārvalstu mūzikas ekspertiem ar mērķi popularizēt latviešu džeza izpildītājus. Festivāls ir vienīgais pasākums, kas pārstāv Latviju prestižajā džeza profesionāļu asociācijā Europe Jazz Network (EJN).

Māra Briežkalna kvintetā apvienojušies latviešu džeza spilgtākie izpildītāji – Edvīns Ozols (bass), Viktors Ritovs (piano), Māris Briežkalns (bungas), Gints Pabērzs (saksofons) un Intars Busulis (trombons, vokāls). Sastāvam koncertā pievienosies viesmākslinieks Tiago Loei (perkusijas). Kvintets jau iepriekš spilgti sevi pieteicis dažādos džeza pasākumos un koncertos – MIDEM, Pori Jazz, Ottawa Jazz, Jazz at Castle in Prague, Venice Jazz Festival un citur. 2011. gadā sastāvs sniedza koncertu un interviju sēriju ASV, prezentējot festivālu Rīgas Ritmi un latviešu džeza mūziku. Ar projektu Latvian Evergreens mūziķi debitēja prestižajā džeza klubā Blue Note Ņujorkā, kļūdami par pirmajiem Latvijas mūziķiem, kuri tur ir uzstājušies.

Laimas Jansones trio plašākai sabiedrībai tika atklāts 2012. gadā ar mūzikas festivāla Rīgas Ritmi gādību. Koncertā kopā ar perkusionistu Arti Orubu un basistu Andri Grunti tradicionālās kokles skaņas savijās ar džezu un ritmisko mūziku, veidojot unikālu un vēl nedzirdētu skaņu sintēzi. Prestižais džeza mūzikas izdevums All About Jazz projektu nodēvēja par festivāla atradumu. Sadarbībai sekoja turpinājums, 2013. gadā izdodot kopīgu projektu Zarbugans, kas joprojām turpina pārsteigt klausītājus ar neparasto skanējumu un nebeidzamajām kokles, basa un perkusiju iespējām.

Koncerts Briselē ir iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Tās mērķis ir atklāt Latviju kā augstas profesionalitātes un kultūras sasniegumu izcelsmes un iedvesmas centru. Prezidentūras kultūras programmu veidos apmēram 200 pasākumu visā pasaulē, un tā būs vērienīgākā Latvijas kultūras izcilības prezentācija ārvalstīs kopš neatkarības atjaunošanas. Prezidentūras laikā Māra Briežkalna kvintets sniegs vēl vienu koncertu Vašingtonā, bet Laimas Jansones trio uzstāsies Luksemburgā.

0 Komentāru