Latvijas čigānu barons Rudevičs: Mūs uztur sievietes!

2 komentāri
Latvijas čigānu barons Rudevičs: Mūs uztur sievietes!
Foto: F64

Svētdien Rīgā notiks Vispasaules Čigānu asociācijas kongress, kura laikā tiks ievēlēts jauns čigānu patrons. Viens no kandidātiem ir Latvijas čigānu barons Normunds Rudevičs.

Intervijā žurnālam Privātā Dzīve viņš dalās detaļās par čigānu dzīves aizkulisēm un interesantos faktos par viņu tradīcijām. Kā izrādās, ka tieši sievietes ir viņu ģimeņu sagādnieces un naudas pelnītājas. ”Vīrieši vairāk nodarbojas ar filozofiju, ar radošu darbību, izgudrošanu,” stāsta Rudevičs.

Jautāts, kāda ir atšķirība starp romu un čigānu, patrons nosaka: ”Roms ir tautība, bet čigāns ir iesauka. Tāpat kā ebrejus saukā par žīdiem vai ukraiņus par hoholiem. Par laimi, atšķirībā no daudzām citām Eiropas valstīm, kur vārds čigāns tiek vērtēts kā lamuvārds, Latvijā šim vārdam nav negatīvas pieskaņas. Taču, ja man šis vārds nejauši pasprūk Briselē vai Budapeštā, uz mani skatās ar lielām aizdomām.”

Čigānu augstākā pakāpe ir barons, nevis karalis, jo viņiem nekad nav bijusi pašiem sava valsts. Kā Rudevičs šobrīd pelna naudu? ”Tāda standarta maizes darbam man šobrīd nav. Strādāju lielākoties dažādos ar čigānu problēmām saistītos projektos.”

Bet vai taisnība, ka čigāniem patīk viss, kas spīd? ”Spīdēšana mazāk, bet zelts gan patīk. Zelts dod kontaktu ar cilvēkiem, jo tas labi vada ne tikai elektrību, bet arī cilvēku enerģiju. Tāpēc jau arī čigānietēm ir vajadzīgs zelts, lai varētu labāk nolasīt sarunas biedra informāciju.”

Rudevičs uzskata, ka slavenākais čigāns pasaulē bijis Čārlijs Čaplins, tikai viņš to cītīgi slēpis. Tikai pēc nāves testamentā leģendārais aktieris atklājis savu patieso tautību, jo līdz tam visi bija pārliecināti, ka viņš ir ebrejs.

Čigānu barons atklāj, ka par šī amata pienākumu pildīšanu viņam gan alga nepienākas, jo tas esot sabiedriskais darbs. Šajā amatā Rudevičs iecelts, kad viņa brālis Sando, pirmais Latvijas čigānu barons, pārcēlies uz dzīvi Zviedrijā.

Čigānu sievietēm, it sevišķi precētām, nav ļauts valkāt bikses, bet viens no tautas nacionālajiem ēdieniem ir ezis.

FOTO