Latvijā izrādīs zviedru filmu par bijušajiem ieslodzītajiem ar latvieti galvenajā lomā

0 Komentāru
Latvijā izrādīs zviedru filmu par bijušajiem ieslodzītajiem ar latvieti galvenajā lomā
Publicitātes foto

No 14. novembra Latvijas kinoteātros būs skatāma zviedru režisores Linneas Vidēnas (Linnea Widén) dokumentālā filma Nekad nepadodies, dēls. Viens no filmas galvenajiem varoņiem ir latvietis Uldis, kurš pirmo reizi cietumā nokļuvis 14 gadu vecumā, bet tagad cenšas savu dzīvi uzbūvēt no jauna.

Kā stāsta filmas pārstāve Latvijā, producente Ilona Bičevska, Nekad nepadodies, dēls seko patiesiem notikumiem un reāliem cilvēkiem – Uldim, Naielam un Kholem – dažādu tautību emigrantiem Stokholmā –, kuri cenšas sākt jaunu dzīvi likuma pareizajā pusē. Pagātnē ir skarbas dēkas, izaicinājumi ar varu, tuvinieku ciešanas, tagadnē – kopīgs uzņēmums, Dieva vārds, drauga plecs un nodevība. Puišiem nākas atskārst, ka izvēle joprojām jāveic ik uz soļa, un lauzt sevi vai padoties ir tikai divi no ceļiem. Filmas darbība notiek Zviedrijā, Latvijā un Anglijā.

Zviedru režisore Linnea Vidēna studējusi vēsturi, psiholoģiju un kino zinātni Stokholmas Universitātē un fotomākslu ASV. Viņas režisētās īsfilmas demonstrētas daudzos starptautiskos filmu festivālos, tostarp Nordisk Panorama, Dawson International, Hamptons International. Režisores īsfilma Fleshback ieguvusi balvu par izcilību Amsterdamas īsfilmu festivālā.

Filma Nekad nepadodies, dēls tiks demonstrēta Forum Cinemas un citur Latvijā no 14. novembra.

Filmas mājaslapa: nevergiveupson.lv

0 Komentāru