Latviešu supermodele gūst pirmo uzvaru tiesvedībā pret bijušo aģentūru

0 Komentāru
Latviešu supermodele gūst pirmo uzvaru tiesvedībā pret bijušo aģentūru
Foto: Sipa USA/ Scanpix

Latviešu supermodele Ginta Lapiņa guvusi pirmo uzvaru tiesvedībā pret savu bijušo modeļu aģentūru, vēsta žurnāls Vogue.

Augstā latviešu modele vērsās tiesā pret savu modeļu aģentūru Men Women N.Y. Model Management, norādot, ka viņa apmānīta, iesaistot kosmētikas zīmola “Schwarzkopf” reklāmā un samaksājot pārāk maz naudas.

Aģentūra pārliecinājusi modeli piedalīties fotosesijā Parīzē, apgalvojot, ka tā tiks izmantota dizainera Karla Lāgerfelda reklamēšanai.

Lapiņa norāda, ka viņai par fotosesiju samaksāti 19 700 ASV dolāri (15 200 eiro), neinformējot, ka fotogrāfijas tiks izmantotas Schwarzkopf šampūna reklāmas kampaņā. Par fotografēšanos reklāmā Lapiņas līmeņa modelei parasti tiek maksāta naudas summa, kas rakstāma ar sešiem cipariem.

Latviešu modele, kas strādā ar pasaules augstākā līmeņa dizaineriem, ir arī neapmierināta par viņas sejas izmantošanu Schwarzkopf šampūna reklāmā, jo tas ir pārāk zema līmeņa zīmols, kas kaitē viņas reputācijai.

Ņujorkas tiesā iesniegtajā prasībā Lapiņa no modeļu aģentūras Men Women N.Y. Model Management pieprasa kompensāciju viena miljona ASV dolāru apmērā, kā arī tiesai noteikt aizliegumu Schwarzkopf izmantot viņas fotogrāfijas.

Incidenta iespaidā septembrī Lapiņa nomainīja modeļu aģentūras, pievienojoties DNA Model Management.

Savukārt Men Women N.Y. Model Management iesniedza prasību tiesā, apsūdzot Lapiņu par līguma nepamatotu laušanu.

Aģentūra savā prasībā tiesā norāda, ka Lapiņa safabricējusi apsūdzības, lai atrastu ieganstu lauzt līgumu 16 mēnešus pirms termiņa.

“Lapiņa ir unikāls un neaizvietojams talants” un viņas aiziešana aģentūrai nodarīs nenovēršamus finanšu zaudējumus, savā prasībā tiesā norāda Men Women N.Y. Model Management.

25 gadus vecā Lapiņa ir kļuvusi par “vienu no pieprasītākajām modelēm pasaulē”, kas noticis, pateicoties aģentūras aizvadītajos sešos gados paveiktajam darbam, izceļot viņas talantu un veidojot viņas karjeru, teikts tiesas prasībā.

Manhetenas Augstākā tiesa noraidījusi Men Women N.Y. Model Management prasību neļaut Lapiņai strādāt ar aģentūru DNA un turpināt darbu ar līdzšinējo aģentūru līdz līguma darbības beigām.

Tiesa savā slēdzienā noraida aģentūras apgalvojumus, ka Lapiņa ir “unikāls” talants, kā zaudēšana nodarīs neatgriezeniskus zaudējumus.

Saskaņā ar likumu pieprasītā latviešu modele nav “ne unikāla, ne arī neparasta”, bet gan viņa ir “viena no modelēm, kuru [aģentūra] pārstāv”, norādīja Manhetenas Augstākās tiesas tiesnesis Manuels Mendess.

Vienlaikus Mendess sacīja, ka Men Women N.Y. Model Management ir tiesības šķīrējtiesā pieprasīt, lai līdz līguma darbības beigām aģentūra saņemtu 15% no modeles honorāriem.

Men Women N.Y. Model Management paziņoja, ka aģentūra plāno tā rīkoties.

Tiesas spriedums Lapiņas iesniegtajā prasībā vēl nav pasludināts.

0 Komentāru