Komentāri
Latvieši kinoteātros vislabprātāk skatās animācijas un piedzīvojumu filmas
Kadrs no animācijas filmas Nejaukais Es 2. Publicitātes foto

Kādas ir Latvijā skatītākās kinofilmas pēdējo sešu gadu laikā? Cik daudz cilvēku apmeklējuši kino? Cik daudz popkorna un kolas izdzerts? Kinoteātris Cinamon, 6. novembrī svinot sešu gadu jubileju, sadarbībā ar kino ekspertiem piedāvā vairākus faktus par kino Latvijā pēdējo sešu gadu laikā.

1. Animācijas un piedzīvojumu filmas – skatītākās

Latvijā pēdējo sešu gadu laikā iecienītākās ir piedzīvojumu, ģimenes un animācijas filmas. Pēc Nacionālā Kino centra datiem, pirms sešiem gadiem, 2008. gadā skatītākā filma bija Ceļojums uz Zemes centru, nākamajā gadā – Ledus laikmets: Dinozauru ēra, savukārt 2010. gadā populārākā filma Latvijā bija Avatars. 2011. gadā skatītāju sirdis iekaroja Vāģi 2, 2012. gadā iecienītākā bija filma Ledus laikmets: Kontinentu dreifs. Pagājušā gada filmu bestsellers Latvijā – Nejaukais Es 2.

“Spriežot pēc pēdējos gados skatītāko filmu izlases, kino apmeklējums visbiežāk pakārtots vēlmei pēc universālas izklaides ģimenes lokā, un šī tendence aizvadīto piecu gadu laikā būtiski nav mainījusies, ja nu vienīgi ir palielinājies kinoapmeklētāju skaits – par ko prieks. Svarīgs ir fakts, ka lielākā daļa no šīm skatītākajām filmām ir 3D. Tas, protams, skaidrojams ar šo filmu arvien pieaugošo īpatsvaru, taču tāpat liecina par pozitīvu tendenci, ka skatītājiem ir svarīga pilna kino baudīšanas pieredze (trīs dimensijās, uz lielā ekrāna un ar kvalitatīvu skaņu), ko pagaidām var gūt tikai un vienīgi kinoteātrī,” saka kino kritiķe Kristīne Giluce.

2. Viena kinoteātra filmu lenšu garums – desmitiem lidojumu līdz Tokijai

Pēdējo sešu gadu laikā kinoteātris Cinamon rādījis 940 filmas. Visu filmu lenšu garums ir vidēji 262800 km, kas vienādojams ar 32 lidojumiem no Rīgas uz Tokiju. Starp citu, kinolentes mūsdienās ir retums – tās strauji nomaina digitālā kino tehnika.

3. Sešos gados apēd vairāk nekā 100 tonnas popkorna

Sešu gadu laikā viena kinoteātra apmeklētāji vidēji apēduši 150 000 kg popkorna un izdzēruši 60 000 litru dzērienu, liecina kinoteātra Cinamon apkopotie dati.

4. Pieaug kino apmeklējums

Pirms sešiem gadiem kino Latvijā apmeklējumu skaits bija 2,35 miljoni. Savukārt 2010. gadā kino apmeklētāju skaits samazinājās, ko iespējams skaidrot ar ekonomiskās krīzes sekām. Turpmākajos gados kino cienītāju skaits audzis, līdz 2013. gadā sasniedzis 2,38 miljonus.

5. Vislielākie kinomīļi – bērni

“Gan Nacionālā Kino centra, gan mūsu dati norāda, ka vieni no vislielākajiem kino mīļiem ir ģimenes ar bērniem. Par to liecina arī Latvijas skatītāko filmu tops par pēdējiem sešiem gadiem. Šķiet, katrā ģimenē pazīst Metriņu vai Zibeni Makvīnu, un katrs bērns zina, kas ir mamuti Manijs un Elija. Animācijas filmas ir aizraujoša izklaide gan mazajiem, gan pieaugušajiem, kas gaida filmu turpinājumus,” saka Aļona Romanova, kinoteātra Cinamon vadītāja.

6. Cinamon svin 6 gadus Latvijā

“Tāpat kā bērnam seši gadi ir zīmīgs pārmaiņu vecums, arī kinoteātris piedzīvo pozitīvus pagriezienus savā izaugsmē. Industrija kopumā attīstās strauji – ar katru gadu uzlabojas gan ekrāna, gan skaņas kvalitāte, kā arī palielinās filmu piedāvājums. Sešu gadu jubileju svinam, pēdējās vēsturiskās kinolentes nomainot pret digitālo tehniku. Leģendārās kinolentes ir retums. Drīz par tām runāsim kā, piemēram, par dinozauriem. Kino darbība arvien vairāk atkarīga no cipariem, skatītājiem pat nemanot šīs vēsturiskās pārmaiņas” stāsta A. Romanova. “Par godu kinoteātra dzimšanas dienai šogad plānojam iebūvēt jaunus krēslus ērtākai kino baudīšanai, kā arī papildu rādīt ekskluzīvas un kvalitatīvas operas un baleta tiešraides.”

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl