Lapčenoks: Kur ir Raimonds, tur vienmēr viss ir kārtībā!

Pievienot komentāru
Lapčenoks: Kur ir Raimonds, tur vienmēr viss ir kārtībā!
Foto: F64

Ar tautā iemīļotām melodijām, nedalītu publikas sajūsmu, pirmatskaņojumu un Valsts prezidenta cildinājuma raksta pasniegšanu otrdienas vakarā notika Raimonda Paula jubilejas koncerta pirmizrāde Latvijas Nacionālajā teātrī.

Tā ir vislabākā dāvana, ja redzi, ka cilvēkiem patīk – īsi pirms apaļās dzimšanas dienas teica Raimonds Pauls, kurš jubilejas koncerta pirmizrādē vairākkārt godināts ar skaļām stāvovācijām, bet par tautai ziedoto talantu maestro no Valsts prezidenta saņēma cildinājuma rakstu.

Jubilejas koncerts režisora Edmunda Freiberga vadībā veidots divās daļās – pirmajā iekļautas tautā populāras maestro melodijas, otrajā – pārsvarā dziesmas no izrādēm, bet solistu lomā Nacionālā teātra dziedošie aktieri.

Zane Dombrovska, Latvijas Nacionālā teātra aktrise

Man liekas, ka maestro ļoti jūt, kuram dziedātājam kura dziesma patīk un kura viņam var piestāvēt un kura dziesma ir kam.

Papildus vairāk nekā 30 melodijām no dažādiem daiļrades posmiem maestro bija sagādājis vēl kādu pārsteigumu – pirmatskaņojumu pirms divām nedēļām tapušam darbam kopā ar Jāni Peteru. Bet pašā koncerta izskaņā – dziesma Manai dzimtenei, kuru savulaik izpildījis arī Viktors Lapčenoks kopā ar Noru Bumbieri.

Viktors Lapčenoks, dziedātājs

Cik es esmu strādājis kopā un cik man ir bijušas izdevības pasēdēt arī koncertos, kurus viņš veidojis. Ziniet, tur, kur ir Raimonds, tur vienmēr viss ir kārtībā!

Arī citi uzrunātie koncerta apmeklētāji sajūsmināti izsakās par svētku vakarā pieredzēto.

Lielās jubilejas priekšvakarā vaicāts, cik melodiju pa šiem gadiem varētu būt radīts, maestro atminas, ka atrasti ap diviem tūkstošiem dziesmu, bet tā esot vien trešā daļa.

”Daudz kas pa tiem gadiem jau ir, arī šis tas pazudis, man vienu otru reizi atnes kaut kādas notis rāda vai dzied. Es prasu – kas tas pa gabalu? Nu kā, tavs! Neatceros,” saka komponists .

Tā ir apbrīnas vērta māka – radīt mūziku, kas visu laiku skan mūsdienīgi un spēj uzrunāt dažādas paaudzes – teic koncerta namatēvs – Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis.

Maestro 80. jubileja uz Nacionālā teātra skatuves tiks svinēta vēl turpmākos mēnešus, un pat koncerti martā jau šobrīd ir pilnībā izpārdoti.

Raimonds Pauls, komponists

Skatuve, skatuve.. Tā skatuve jau mūs ir saindējusi uz visu mūžu. Tas tā ir…

Foto: Raimonda Paula jubilejas koncerta viesi

Video

Foto: Raimonds Pauls cauri laikiem

Lasi vēl