Koris Kamēr… uzstāsies bezmaksas nakts koncertā Gaismas pilī

0 Komentāru
Koris Kamēr… uzstāsies bezmaksas nakts koncertā Gaismas pilī
Foto: Ieva Čīka, LETA

Sestdien, 1. novembrī, plkst. 20.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notiks jauniešu kora Kamēr… nakts koncerts. Koncerts notiks Rīgas A Capella festivāla ietvaros.

Rīgas A Cappella festivāls savos koncertos iepazīstina ar a cappella žanra daudzveidīgumu, caur dažādiem projektiem piedāvājot klausītājiem Latvijas un pasaules spilgtāko izpildītāju priekšnesumus, kā arī īpaši veidotus koncertus un meistarklases. Rīgas A Cappella festivāla mērķis ir radīt pozitīvus piemērus, spilgtas, radošas un progresīvas idejas, dot pozitīvus impulsus kopējai vokālās mūzikas attīstībai. Festivālā nozīmīga vieta tiek ierādīta vēl nebijušiem a cappella mūzikas projektiem un novatoriskiem a cappella mūzikas atskaņojumiem. 2014. gadā Rīgas A Cappella festivāls piedāvās trīs koncertu projektus. Ieeja visos koncertos bez maksas.

Papildu informācija par festivālu: rigasacappellafestivals.lv

Jauniešu koris Kamēr… ir vienreizēja parādība Latvijas un pasaules a cappella mūzikas vidē, savā darbībā koris atstājis neizdzēšamas pēdas a cappella mūzikā. Pēdējos gadus Kamēr… strādā ar īpaši sev pasūtītām programmām, tādējādi gūstot unikālu repertuāru un papildinot a cappella kora mūzikas literatūru ar izcilu komponistu darbiem.

Jauneklīga degsme apvienojumā ar augsti attīstītām vokālajām prasmēm un juteklisku muzikalitāti šodien raksturo jauniešu kori Kamēr…, ko 1990. gadā dibināja un līdz 2012. gada jūlijam vadīja diriģents Māris Sirmais (1969). Kopš 2006. gada kora otrais diriģents un šā brīža mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Jānis Liepiņš (1988), bet vokālie pedagogi jau daudzus gadus ir Aina Bajāre un Ansis Sauka.

Koris savu īpašo skanējumu ieguvis, gadiem meklējot un izkopjot sev raksturīgo muzicēšanas veidu un izteiksmes līdzekļus, kur vienlīdz svarīga ir kā amatieriem raksturīgā emocionālā pašatdeve, tā arī visstingrākie kritēriji izpildījuma vokālajai kvalitātei. To raksturo arī kora nosaukumā iekodētā daudzpunkte – kamēr esam jauni, tikmēr viss ir iespējams un sasniedzams.

Ieeja koncertā ar bezmaksas biļetēm, kas no 29. oktobra būs pieejamas LNB Reģistratūrā 1. stāvā.

0 Komentāru