Komentāri
Koklētāju ansamblis Teiksma aicina uz Ziemassvētku koncertu Rīgas Biržā
Publicitātes foto

Sestdien, 13. decembrī, plkst. 18.00 Mākslas muzejs Rīgas Birža un koklētāju ansamblis Teiksma aicina uz koncertu Kā brīnums Ziemassvētki nāk, kurā kopā ar flautisti Olgu Ridzevsku un senās mūzikas ansambli Inégalité Mystique tiks izpildīti 17. un 18. gadsimta Rietumeiropas komponistu skaņdarbi un Ziemassvētku dziesmas, informē Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāve Nataļja Sujunšalijeva.

Kokle ir sens baltu izcelsmes mūzikas instruments, ko latvieši dainās saukuši par zelta kokli vai Dieva kokli. Zīmīgi, ka šodien Latvijas kultūras telpā stabilu vietu ieņēmusi gan etnogrāfiskā, gan koncertkokle.

Koklētāju ansamblis Teiksma kopš savas dibināšanas 1955. gadā mērķtiecīgi pilnveido tieši koncertkokles iespējas. Kolektīva dalībnieces, kuras savas kokles spēles prasmes apguvušas mūzikas skolās un spodrinājušas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, brīvo laiku velta tam, lai iemīļotajam instrumentam liktu ieskanēties brīnišķīgās niansēs dažādu stilu mūzikā. Kokļu izpildījumā lieliski skan ne tikai latviešu tautas mūzikas un latviešu komponistu orģinālskaņdarbi, bet arī klasiskās un mūsdienu populārās mūzikas pārlikumi.

Gadskārtējā Ziemassvētku koncertā Mākslas muzejā Rīgas Birža Teiksma atskaņos 17. un 18. gadsimta Rietumeiropas autoru muzikālo kompozīciju interpretācijas koklētāju ansamblim. Patīkamu pārsteigumu klausītājiem sagādās kolektīva ilggadējā flautiste Olga Ridzevska un 2011. gadā dibinātais senās mūzikas ansamblis Inégalité Mystique, kurā darbojas Ieva Nīmane (blokflauta, baroka oboja), Anna Naudžūne (baroka vijole), Danuta Ločmele (baroka čells) un Veronika Rinkule (klavesīns). Koncerta programmā – Arkandželo Korelli (Arcangelo Corelli, 1653–1713) slavenais Ziemassvētku koncertu, kas ir astotais no divpadsmit Concerto Grosso Op.6.

Biļešu cena: pieaugušiem – 2,85 eiro; skolēniem, studentiem un pensionāriem –1,42 eiro. Biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā Mākslas muzeja Rīgas Birža kasē. Uzrādot koncerta ieejas biļeti, tā norises dienā apmeklētāji varēs apskatīt muzeja pastāvīgo ekspozīciju 4. stāvā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl