Komentāri
Klubā Nabaklab notiks grupas Mary Jane jubilejas koncerts
Foto: Facebook.com

Sestdien plkst. 21.00 klubā Nabaklab grupa Mary Jane svinēs savu 20 gadu jubileju, pavēstīja grupas dalībniece Baiba Norlinde. Īpašie pasākuma viesi būs Latvijas grupa Gelousy.

Savas 20 gadu darbības laikā Mary Jane saņēmusi neskaitāmas kritiķu un publikas atzinības un īpaši izcēlusies ar savu bezkompromisu attieksmi gan uz skatuves, gan ārpus tās. ”Ir gadījumi, kad mūzikas ritms ir visai ātrs, bet grupas sakultās rokmūzikas emocijas ir pārāk blīvas, lai kustētos – publika sastingusi blenž un klausās. Šķiet, šajā gadījumā pat varētu lietot piepīpētām telpām nereti izmantoto raksturojumu – te jau cirvi var pakārt. Ko tādu esmu novērojis Queens Of The Stone Age koncertos, bet Latvijā, demonstrējot apskaužamu stadionu rokgrupas līmeni, jau gadiem to spējusi panākt rokgrupa Mary Jane,” sacījis mūzikas kritiķis Uldis Rudaks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

1995.gadā Mary Jane uzsāka savu muzikālo ceļu Ziemeļvalstu ģimnāzijā. Tās oriģinālsastāvā darbojās Ernests Lībietis (vokāls, basģitāra), Kaspars Kalniņš (ģitāra) un Ģirts Jaunpujēns (bungas) – visi klasesbiedri. Vēlāk grupai pievienojās Raivis Rubenis un bundzinieks Džeirs Fernandess no Brazīlijas. Lai arī Džeirs ar grupu kopā bija tikai pusgadu, viņa klātbūtne iespaidojusi Mary Jane multikultūrālisma filozofiju, tāpat kā to ietekmējis grupas pārstāvju ģeogrāfijas skolotājs Arvīds Urbanovičs. Dziesmas ekskluzīvi bijušas tikai angļu valodā ar augstu toleranci pret citādo.

Grupas dalībnieki gadu gaitā mainījušies vairākkārtīgi, bet par tās zelta sastāvu 2000.gadā kļuva Ernests Lībietis (ģitāra, balss), Raivis Rubenis (ģitāra), Jānis Grants (bass, balss) un Pauls Ozols (bungas).
Konkursos Blieziens 2000, Tu esi pamanīts 2000, Sinepes un medus 2001 tika plūkti uzvaras lauri, savukārt 2004.gadā tika izdots ilgi gaidītais vienīgais albums Lost Innocence Vast Ego (Mikrofona ieraksti). Šis albums tika nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai kategorijā 2004.gada labākais rokmūzikas albums.

2006.gadā iegūta trešā vieta konkursā The Global Battle of Bands, kas norisinājās Berlīnē, bet 2007.gadā tika nolemts grupu likvidēt. Pēdējā izcilības pazīme – Mary Jane ar pēdējo singlu Real Rock’n’Roll 2007.gada janvārī tikusi nosaukta par nedēļas grupu Beļģijas radio frekvencē Ardennes.

2013.gadā pēc sešu gadu pārtraukuma Mary Jane atsāka savu koncertdarbību, pateicoties Paula Ozola pūliņiem apvienoties ar Monologs divatā dalībnieci Baibu Norlindi. Tagadējais sastāvs – Baiba Norlinde (basģitāra), Pauls Ozols (bungas), Ernests Lībietis (vokāls, ģitāra).
”Grupa Mary Jane ir nozīmīgs posms manā un, es domāju, arī visu to daudzo cilvēku dzīvē, kas grupā darbojušies vai bijuši ap to. Paldies viņiem visiem, jo attiecības ar viņiem ir iespaidojušas mani un veidojušas par to, kas es esmu. Neticami, ka pagājuši jau tik daudzi gadi, bet ar visiem jūtu spēcīgu emocionālo saiti. Iespējams, ka tas, kas mūs vieno, ir cerības, ka mēs vienmēr paliksim bērni,” pauž grupas dibinātājs Ernests Lībietis.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl