Komentāri
Kinoteātrī K. Suns sāk rādīt Norvēģijas filmas bērniem
Kadrs no filmas Hokus pokus Albert Åberg. Publicitātes foto

Jau trešo gadu ģimenes ar bērniem, bērnu kolektīvi un citi interesenti aicināti uz norvēģu bērnu filmu programmu, kas būs skatāma skolēnu ziemas brīvlaikā no 23. decembra līdz 4. janvārim kinoteātrī K. Suns, informē Norvēģijas vēstniecībā Rīgā.

Filmu programmā ir iekļautas četras spēlfilmas un trīs animācijas filmas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šodien, 23. decembrī, plkst.14:00 un 3. janvārī plkst.12:00 tiks demonstrēta animācijas filma visai ģimenei animācijas filma Fokus-pokus, Albert Oberg! (2013). Kā stāsta filmas režisore Tūrilla Kove (Toril Kove), stāsts par Albertu ir stāsts par reālu sešus gadus vecu zēnu reālajā pasaulē. Taču viņš ir diezgan īpašs zēns, jo viņš ir arī pazīstamo bērnu grāmatu varonis, kuru radījusi zviedru autore Gunilla Bergstrema (Gunilla Bergström).

Pirmajos Ziemassvētkos, 25. decembrī, plkst.14:00 un 1. janvārī plkst.14:00 tiks demonstrēta 1976. gadā uzņemtā pasaku filma ģimenei Ceļojums uz Ziemassvētku zvaigzni. Katru gadu Ziemassvētku vakarā šo filmu demonstrē Norvēģijas sabiedriskajā televīzijā un tā ir kļuvusi par neatņemamu Ziemassvētku tradīciju daudzās norvēģu ģimenēs. Filma ir uzņemta pēc tāda paša nosaukuma lugas motīviem, kuru 1924. gadā sarakstīja norvēģu dramaturgs Sverre Brandts (1880–1962). Luga vairākkārt iestudēta teātros Skandināvijas valstīs.

Šī gada filmu programmā ir iekļautas arī jaunākās Norvēģijā uzņemtās spēlfilmas bērniem – fantāzijas filma Doktora Proktora purkšķpulveris (2014), kas veidota pēc pasaulē pazīstamā norvēģu rakstnieka Jū Nesbē darba ar tādu pašu nosaukumu, kā arī Kaštena un Petras ziemas brīvdienas (2014). Šī filma ir turpinājums pagājušajos Ziemassvētkos demonstrētajai filmai Kaštens un Petra – labākie draugi, un abas filmas ir uzņemtas pēc grāmatu sērijas par Kaštenu un Petru, kuru sarakstījis Norvēģijā plaši pazīstamais rakstnieks Tūrs Oge Bringsvers (Tor Åge Bringsværd) un ilustrējusi māksliniece Anne Gerda Holta (Anne Gerd Holt). Šī filma būs skatāma 27. decembrī plkst.14:00 un 3. janvārī plkst.14:00.

Skatītājus noteikti aizraus arī krāšņā pasaku filma Zilais kalns 2 – brīnumraga meklējumi, kas stāsta par zilrūķīšu un sarkanrūķīšu piedzīvojumiem, kas tiks demonstrēta 28 .decembrī plkst.14:00 un 4. janvārī plkst.14:00.

29. decembrī plkst.14:00 bērni aicināti atkal satikt animācijas filmas Floklīpas kauss (1975) varoņus, kurus varēja iepazīt pagājušā gada filmu programmā. Arī šī filma ik gadu ir iekļauta Norvēģijas televīzijas Ziemassvētku programmā. Filmas varoņu piedzīvojumiem varēs sekot arī filmas turpinājumā – animācijas filmā Ziemassvētki Floklīpā (2013) 30. decembrī plkst.14:00 un 2. janvārī plkst.14:00.

Filmas tiks demonstrētas norvēģu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

Bērniem un vecākiem ar bērniem, kā arī bērnu kolektīviem ieeja bez maksas. Tālrunis informācijai: 29231633. Kolektīviem pieteikumiem: aida.zviedre@inbox.lv.

Organizē Norvēģijas vēstniecība Rīgā, Norvēģijas Filmu institūts, Kino galerija.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl