Kinofestivāls Spektrs izziņo filmu programmu

0 Komentāru
Kinofestivāls Spektrs izziņo filmu programmu
Kadrs no filmas 20,000 Days on Earth. Publicitātes foto

Kinofestivāla Spektrs komanda sarūpējusi plašu kinodarbu spektru – no spēcīgām drāmām līdz spriedzes, mūzikas un pat šausmu filmām ar jau atzītām un vēl tikai uzlecošām zvaigznēm.

Jau ziņojām, ka no 7. līdz 9. novembrim kinoteātrī Kino Citadele otro gadu norisināsies kinofestivāls Spektrs. Skatītājus gaida gan informatīvi izklaidējošas prezentācijas, gan Latvijas un Holivudas filmu studiju prezentācijas, kā arī vairāki pārsteigumi, par kuriem festivāla organizētāji pagaidām vēl klusē.

Taču jau šobrīd festivāla komanda atklāj, kādas filmas tiks piedāvātas skatītājiem festivāla laikā.

Kinofestivāla Spektrs filmu programma

Starp zvaigznēm (Interstellar)
Režisors: Kristofers Nolans. Galvenajās lomās: Metjū Makonahejs, Anna Hataveja, Džesika Česteina, Maikls Keins, Keisijs Afleks.
ASV, 2014. gads, 169 min.
Šis ir izcils kino gads, kad kvalitatīvā mūsdienu komerckino grands nāk klajā ar jaunāko projektu! Bet, kad Nolans veido ne-Betmenu, mēs ieklausāmies – kā bija ar Inception, tā būs arī ar Interstellar, tikai sapņu pasaules vietā mūs gaida mūžam aktuālā kosmosa izpētes tēma! Kā jau ierasts Nolanam, filma ir burtiski pārsālīta ar dažāda kalibra Oskaru ieguvējiem un nominantiem, bet visvairāk, protams, gaidām Metjū Makonaheja iznācienu – vai aktierim spīd otrais Oskars pēc kārtas?

Džons Viks (John Wick)
Režisori: Deivids Leičs, Čeds Stahelski. Galvenajās lomās: Kianu Rīvzs, Viljems Defo, Īens Makšeins.
ASV, 2014. gads, 96 min
Filma Džons Viks par algotu slepkavu, kas dzenas pakaļ gangsteriem, kuri iztraucē viņa mieru nav, vienkārši grāvējfilma, bet gan leģendāras Holivudas kaskadieru studijas 87Eleven Action Design dibinātāju debijas filma, kurai tika pietaupīti labākie triki un idejas. Filma saņēmusi fantastiskas recenzijas un atzinību no pasaules vadošajiem kaskadierjomas speciālistiem. Galvenajā lomā – Kianu Rīvzs.

Iestrēguši jaunībā (Laggies)
Režisors: Linna Šeltone. Galvenajās lomās: Kīra Naitlija, Sems Rokvels, Hjola Greisa Moreca, Ellija Kempere.
ASV, 2014. gads, 99 min
Filmas galvenā varone Megana izdzīvo pamazām tuvojoties 30 gadu slieksnim. Viņa dzīvē šķietami ir sasniegusi visu, ko vien apzinīga sieviete varētu vēlēties, bet brīdī, kad tiek bildināta, izjūt dzīves un izvēļu smagumu. Viņa mūk no visa un nozūd pie nejauši satiktas 16 gadus vecas meitenes. Filmā spilgti tiek parādīts tas, ko nu jau pat psihologi atzīst par īstu emocionālo stāvokli – ceturtdaļdzīves krīzi, kas ir laika posms, kurā ikviens sāk apzināties realitāti un tā smagi sit pa jaunības sapņiem un gaidām.

Pestīšana (The Salvation)
Režisors: Kristians Levrings. Galvenajās lomās: Mads Mikkelsens, Džefrijs Dīns Morgans, Eva Grīna.
Dānija/Lielbritānija/Dienvidāfrika, 2014. gads, 89 min
Kamēr vesterna dzimtenē Holivudā šis žanrs tik tikko rāpjas ārā no kinematogrāfiskā kapa, tas lielā mērā plaukst un zeļ “vecajā pasaulē”, un šoreiz mūs ir apciemojis pārstāvis no Dānijas ar Madu Mikkelsenu galvenajā lomā. Režisora Kristiana Levriga rokrakstā jūtams Vecās Eiropas kolonizatoru krampis, bet lielisko aktieru ansambli papildina pirmšķirīgs ļaundaris Džefrijs Dīns Morgans, liktenīgā skaistule Eva Grīna un īsts britu džentlmenis Džonatans Praiss, vēlreiz apliecinot, ka šo odu vesterniem, skarbākiem laikiem un prēriju iekarotājiem nedrīkst laist garām!

Atsitiens (Whiplash)
Režisors: Deimiens Čazels. Galvenajās lomās: Mailzs Tellers, Dž.K. Simonss.
ASV, 2014. gads, 106 min
Kā zināms, upurus dzīvē prasa ne tikai mīlestība – tos prasa arī māksla. Aiz katra burvīgā koncerta, lieliskās izrādes un neaizmirstamās uzstāšanās slēpjas dienām, stundām, mēnešiem un pat gadiem ilgs sūrs darbs. Sekojot Darena Aronofska, piemēram, kurš pirms pāris gadiem filmā Melnais gulbis izķidāja baleta tumšākās puses, jaunais režisors Deimiens Čazels parāda, cik drūmas lietas varētu notikt pat tik šķietami brīvajā, atbrīvotajā un patīkami haotiskajā džeza pasaulē, sagādājot skarbu, saspringtu un neiedomājami muzikālu drāmu par daudzsološa bundzinieka grūto ceļu pa mūzikas karjeras līkločiem.

Puikas gadi (Boyhood) Režisors: Ričards Linkleiters. Galvenajās lomās: Ellars Koltreins, Ītans Hauks, Patrīcija Ārketa. ASV, 2014.gads, 165 min Filma nevienu vien pārsteidza gluži kā sniegs pašā vasaras karstumā – 12 (!) gadu garumā klusi un pacietīgi, paralēli citiem projektiem filmējot un veidojot šo stāstu, Linkleiteram un pārējiem līdzzinātājiem ir izdevies radīt ko neaizmirstamu. Puikas gadi sniedz unikālu iespēju sekot līdzi kāda zēna bērnības gadiem, tiem pārtopot sarežģītajos tīņu laikos un visbeidzot sasniedzot pilngadību, turklāt to visu paveicot bez sarežģīta grima vai manipulācijām ar datoru – galvenie varoņi pieaug, noveco un pārmainās mūsu acu priekšā.

Nakts reportieris (Nightcrawler)
Režisors: Dens Gilrojs. Galvenajās lomās: Džeiks Džillenhols, Renē Russo, Bils Pekstons
ASV, 2014. gads, 117 min.
Aktieris Džeiks Džilenhols pamazām, bet stabili pārvēršas par savas paaudzes vadošo aktieri – sekojot Makonaheja, piemēram, viņš arvien biežāk un biežāk atsakās no labi apmaksātām, bet tukšām lomām kases grāvējos, tā vietā ļaujoties radošiem eksperimentiem drosmīgos un izaicinošos projektos. Spraigs, tumšs un nervus kutinošs trilleris par vienmēr aktuālu tēmu un ar harizmātisku antivaroni galvenajā lomā – šis gads ir bagāts ar film noir tradīciju turpinātājiem, bet šis būs visspilgtākais no tiem.

Nika Keiva 20 000. diena (20,000 Days on Earth)
Režisori: Aiens Forsaits, Džeina Pollarde. Galvenajās lomās: Niks Keivs, Sūzija Bika (Keiva), Kailija Minoga, Rejs Vinstons u.c.
Lielbritānija, 2014.gads, 97 min
Tiem, kas ar Keiva mūziku un citiem darbiem (Nika kontā ir pat pāris filmu scenāriji – The Proposition, Lawless) pazīstami jau sen, filma būs visīstākā medusmaize, bet tiem, kas ar leģendāro mākslinieku vēl ir uz jūs, šī ir lieliska iespēja iepazīties. Piedaloties Keiva draugiem un paziņām (arī Kailija Minoga pagodina filmu ar savu klātbūtni), kas iepriecinās gan Keiva fanus, gan tos, kas par tādiem vēl kļūs, 20,000 Days on Earth ir unikāla iespēja ielūkoties Mākslinieka (jā, ar lielo “M”) prātā un sirdī.

Mežone (Wild)
Režisors: Žans-Marks Vallī. Galvenajās lomās: Rīza Viterspūna, Gebija Hofmane, Lora Derna
ASV, 2014. gads, 115 min
Brīdī, kad dzīve kļūst pārāk neizturama un problēmas ir samilzušas tik lielas, ka ar tām nevar tikt galā, populārs veids, kā šo grūto periodu pārdzīvot, ir mesties pie dabas krūts. Pēdējā, kas ir nolēmusi izmēģināt, vai šī metode tiešām palīdz, ir Rīza Viterspūna, kura Mežonē rāda visu, ko spēj, brienot caur sniegiem, lietiem un visām citām dabas stihijām. Papildu odziņu filmai piešķir fakts, ka tā ir balstīta uz Šerilas Streidas autobiogrāfijas, kura pati bija devusies šajā garajā gājienā pa dabas mežonīgajām takām.

M.O.Ž. (The Man in the Orange Jacket)
Režisors: Aiks Karapetjans. Galvenajās lomās: Maksims Lazarevs, Anta Aizupe, Āris Rozentāls
Latvija, Igaunija, 2014. gads, 71 min
Pēdējā laikā ir nācies novērot visnotaļ neierastu parādību mūsu kinoteātros – latviešu filmu pārbagātību. Arī Spektrs negrasās iepalikt un saviem skatītājiem piedāvās pašmāju veikumu – šausmu filmu. Aika Karapetjana (Cilvēki tur) M.O.Ž. jau ir izpelnījusies atzinību no ārvalstu kritiķiem un žanra ekspertiem, tāpēc šo iespēju novērtēt tik interesantu un mūsu kino reti sastopamu veikumu nedrīkst laist garām. Festivālā viesosies arī filmas režisors, no kura varēs uzzināt daudz interesanta īpašā Q&A sesijā.

Putncilvēks vai neparedzēts neziņas labums (Birdman)
Režisors: Alehandro Gonzaless Injaritu. Galvenajās lomās: Maikls Kītons, Edvards Nortons, Emma Stouna, Zaks Galiafanakiss
ASV, 2014. gads, 119 min
Filma stāsta par katram latvietim (un ne tikai latvietim) sirdij tuvu tēmu – to, ka visa mūsu dzīve ir viens liels teātris, bet teātris ir pavisam cita dzīve… un nedaudz arī par supervaroņiem, jo cits kino mūsdienās vairs netiek apmeklēts. Patiesie supervaroņi šajā filmā ir aktieri, tāpēc esiet gatavi Maikla Kītona, Edvarda Nortona, Emmas Stounas un pat mūžīgā āksta Zaka Galiafanakisa karjeru spilgtākajām lomām!
Šajā spīdoši uzņemtajā un vēl spīdošāk notēlotajā traģikomēdijā no dzīvu, pulsējošu stāstu autora Alehandro Gonzaleza Injaritu izdoma mijas ar realitāti (bet reāli cilvēki – ar izdomātiem tēliem, un tāpēc pirmajā brīdī nebūt nav skaidrs, kurš ir kurš). Putncilvēks – filma par mums visiem un supervaroni ikvienā no mums.

Biļetes uz festivāla filmām par īpašu cenu iepriekšpārdošanā varēs iegādāties ekskluzīvi kinoteātra Kino Citadele kasēs no 31. oktobra līdz 2. novembrim, bet pēc tam un līdz pat festivāla dienai – arī kinoteātra mājaslapā forumcinemas.lv.

Vairāk informācijas: kinospektrs.lv un facebook.com/kinospektrs

0 Komentāru