Kinofestivāls “Baltijas pērle” paziņo par slēgšanu

Komentāri
Kinofestivāls “Baltijas pērle” paziņo par slēgšanu
Festivāla "Baltijas pērle" programmu direktore Marina Ļipčenko (no kreisās) un kinoteātra "Splendid Palace" kuratore Daira Āboliņa. Foto: LETA

Piektdien, 12. septembrī, Rīgas Kongresu namā notiks pēdējā kinofestivāla “Baltijas pērle” atklāšana. Festivāls, kas aizsākās 1993. gadā, noslēgsies 2014. gada 21. septembrī, vēstīts festivāla rīkotāju izplatītajā paziņojumā.

Starptautiskais kinofestivāls “Baltijas pērle” pērn nenotika finansējuma trūkuma dēļ, bet, kā aģentūrai LETA pastāstīja projekta vadītāja Asnāte Vasiļjeva, festivāla slēgšna šogad nav saistīts ne ar finansējuma trūkumu, kā tas bija kinofestivāla “Arsenāls” gadījumā, ne arī ar skandalozajiem franču aktiera Žerāra Depardjē izteikumiem par Krieviju, Ukrainu un krievisko.

12. septembrī par godu pēdējā kinofestivāla “Baltijas pērle” atklāšanai Rīgas Kongresu namā gaidāms grandiozs koncerts “Kino mūzikas leģendas”, kurā uzstāsies pasaulslavenais vokālais kvartets “Le Divas” (Itālija), izcilais latviešu komponists Raimonds Pauls un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Marčello Rotas (Itālija) vadībā.

Seansi notiks no 12. līdz 21. septembrim trīs kino izrādīšanas vietās: kinoteātrī “Splendid Palace”, kinoteātrī “Kino Citadele” un Rīgas Kongresu namā. Festivāla programmā iekļautas 50 filmas. To atlases kritēriji saglabājušies nemainīgi: dižie vārdi, mūžīgās tēmas, augstais stils.

Šogad festivāla kino programmā ikviens atradīs sev tuvo un interesējošo: no klasikas šedevriem līdz jaunākajām Eiropas spēcīgāko kinofestivālu sensācijām. Asu izjūtu cienītājus 12. septembrī gaidīs tradicionālā kinonakts, kad vienā seansā varēs noskatīties trīs pilnmetrāžas spēlfilmas.

Biļešu cena no 5 līdz 8 eiro. Biļetes var iegādāties festivāla informācijas centrā Rīgas Kongresu namā, “Biļešu serviss” un “Kino Citadele” tīklā. Ar kinofestivāla “Baltijas pērle” programmu var iepazīties interneta vietnē balticpearl.lv.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl