Komentāri
Kino muzejā izrādīs programmu “Uzpildīšanās pietura” par patēriņa kultūru padomju laikā
Publicitātes foto

Ceturtdien, 2. oktobrī, plkst. 18:30 LKA Rīgas Kino muzejā latviešu filmu vakaru ciklā ”Diagnoze – kino” tiks demonstrēta Rīgas Kinostudijā uzņemtu kinožurnālu sižetu programma ”Uzpildīšanās pietura”, informē LKA Rīgas Kino muzeja vadītāja Zane Balčus.

kim?Laikmetīgais mākslas centrs kopā ar pētnieci Viktoriju Ekstu izveidojis vairākas kinožurnālu sižetu programmas par dažādām tēmām, kas kā laika mašīna piedāvā doties audiovizuālā ceļojumā atpakaļ pagātnē. Katra programma veltīta dažādiem ikdienas dzīves aspektiem un sabiedrības kopējām atmiņām par to, kas un kā laikam ritot mainījies: kā pārtapa ikdienā lietotie produkti, jēdzieni un pazīstamas lietas un vietas. Kino muzejā izrādīsim programmu ”Uzpildīšanās pietura”, kurā mēģināts palūkoties, kā mainījās patēriņa kultūra un ieradumi dažādās padomju laika dekādēs. Kādas preces pievilināja pircējus kā ekskluzīvi produkti un kādas ir ikdienā lietoto produktu komplektu variācijas. Pirms programmas – tās autores Viktorijas Ekstas komentārs.

”Diagnoze – kino” ir LKA Rīgas Kino muzeja realizēts projekts – latviešu kino seansu programma ar dokumentālu ievirzi, kurā ikviens aicināts iepazīties ar dažādu žanru filmām, laikmetu liecībām kinožurnālos un aktuālu tēmu interpretācijām.

Seanss notiks LKA Rīgas Kino muzejā, Peitavas ielā 10, Vecrīgā (ieeja no Mazās Peitavas ielas). Ieeja bez maksas. Projektu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Seanss notiks sadarbībā ar Rīgas Kinostudiju un kim? Laikmetīgās mākslas centru.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl