Kannu kinofestivālā atzinību guvušo filmu Medības izrādīs Dānijas filmu dienās Rīgā

0 Komentāru
Kannu kinofestivālā atzinību guvušo filmu Medības izrādīs Dānijas filmu dienās Rīgā
Kadrs no filmas Medības. Publicitātes foto

Šogad Dānijas filmu dienas norisināsies no 21. līdz 24. novembrim kinoteātrī K.Suns, skatītājiem piedāvājot četras izcilas dāņu kino režisoru filmas.

Kā ik gadu Dānijas Kultūras institūts kino gardēžiem piedāvā izcilākās un jaunākās Dānijā tapušās filmas. Šogad kinoteātrī K.Suns būs iespēja noskatīties Tomasa Vinterberga, Tobiasa Lindholma, Billes Augusta un Anetes Olsenas pēdējā laika labākos veikumus.

Interesenti tiks gaidīti atklāšanas pasākumā 21. novembrī 18.15 kinoteātrī K.Suns, Elizabetes ielā 83/85. Uzreiz pēc tam, ap 18:30, tiks demonstrēts populārā dāņu režisora Tobiasa Lindholma trilleris Nolaupīšana, kas Gēteborgas kinofestivālā atzīts par 2013. gada labāko skandināvu filmu. Tas ir spriedzes un emociju pilns stāsts par Dānijas kravas kuģa apkalpi, kuru gūstā saņēmuši Somālijas pirāti.

“Spēcīgākais pēdējā laika pārdzīvojums, kas neatstāj vienaldzīgu,” tā par Tomasa Vinterberga psiholoģisko drāmu Medības izteicies nu jau mūžībā aizgājušais izcilais latviešu kinokritiķis Normunds Naumanis. Kannu kinofestivālā galvenās lomas atveidotājs Mads Mikelsens ieguva balvu kā labākais aktieris, un režisors Tomass Vinterbergs ticis nominēts Zelta Palmas zaram. Šīm psiholoģiski emocionālajām Medībām skatītāji varēs līdzi just 22. un 24.novembrī plkst. 20:30.

Dānijas filmu dienu repertuārā šogad iekļauta arī Billes Augusta vēsturiskā drāmā Marija Krojere par slavenā dāņu gleznotāja Sērena Krojera sievas Marijas dzīves līkločiem un centieniem atrast laimi. Vai tas izdosies, redzēsim svētdienas, 23. novembra, vakarā.

Anetes Olsenas asa sižeta filma Šāvējs, kurā skatītāja uzmanība tiek vērsta uz šobrīd tik aktuālajām vides ekoloģijas problēmām, tiks demonstrēta 21. un 24. novembrī. Tajā atspoguļots, uz ko ir gatavs cilvēks, kas ir sašutis par valdības rīcību.

Plašāka informācija par filmām un seansiem pieejama Dānijas Kultūras institūta mājaslapā: danishculturebaltics.org, kā arī drīzumā kinogalerija.lv.

Visas filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar latviešu valodas tulkojumu austiņās.

Dānijas Filmu dienas 2014 organizē Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Kinoteātri K.Suns, Dānijas Karalistes vēstniecību Latvijā un Dānijas Filmu institūtu.
0 Komentāru