Kamēr Holivuda ekranizē grāmatas un komiksus, Latvijā sākusies kino renesanse

0 Komentāru
Kamēr Holivuda ekranizē grāmatas un komiksus, Latvijā sākusies kino renesanse
Kinoteātrī "Kino Citadele" notiek interneta mārketinga un sociālo mediju konference "LMT Digital 2014". (Foto: LETA)

Holivuda patlaban lieki lauvu aiz ūsām nerausta un ekranizē plašu popularitāti ieguvušas grāmatas, videospēles, komiksus, kā arī rada turpinājumus filmām, kas kļuvušas par kases grāvējiem. Tikmēr pašmāju kino šobrīd notiek īsta renesanse šī vārda labākajā nozīmē, atzīst kino nozares eksperti.

Foto: LETA

Foto: LETA

Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma:

Nākamgad varam gaidīt Viestura Kairiša filmu Melānijas hronikas – tā ir Sibīrijas un izsūtīšanas drāma, tāpat varam gaidīt Lailas Pakalniņas filmu Ausma, kas stāstīs par tēva un dēla ideoloģisko konfliktu pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados. Mūs nākamgad gaida vēl viena filma par jauniešiem – par jauniešu attiecībām ar vecāko paaudzi, ar māti. Tā ir Renāra Vimbas filma Es esmu šeit.

Patlaban uz ekrāniem ir vismaz četras latviešu spēlfilmas un tikpat daudz dokumentālo filmu, kuras dotējusi valsts. Skatītāju apmeklējums liecina, – tās ir populāras. Savukārt no aizokeāna filmu industrijas tuvākajā nākotnē sagaidāmas vairākas intriģējošas pirmizrādes.

Piemēram, novembrī Latvijā izrādīs arī jaunāko Bada spēļu filmu, bet decembrī noslēdzošā Hobita triloģijas filma. Tāpat Holivuda turpina ekranizēt grāmatas, komiksus un radīt turpinājumus filmām, kas reiz kļuvušas par kases grāvējiem.

”Tas ir visos žanros – gan animācijā, gan asa sižeta žanrā. Piemēram, mums nākamgad ir Terminators 5, Neiespējamā misija 5, Ātrs un bez žēlastības 7. Par vienu no šādiem kases grāvējiem varētu kļūt grāmatas 50 Greja nokrāsas ekranizācija, kas skatītāju vērtējumam tiks nodota nākamā gada sākumā,” stāsta Ilze Roķe, filmu izplatīšanas menedžere.

0 Komentāru