Kairiša filma Pelikāns tuksnesī apbalvota Austrijā

0 Komentāru
Kairiša filma Pelikāns tuksnesī apbalvota Austrijā
Publicitātes foto

Viestura Kairiša dokumentālā filma Pelikāns tuksnesī saņēmusi žūrijas īpašo balvu festivālā Let’s Cee filmu Austrijā.

Let’s Cee filmu festivāls no 2. līdz 11. oktobrim notika Vīnē, un Pelikāns tuksnesī bija viena no deviņām dokumentālo filmu konkursa skatē iekļautajām filmām. Žūrijas īpašo balvu Viestura Kairiša filma saņēmusi par meditatīvo pieeju un vizuāli poētisko māksliniecisko risinājumu, vēsta Studijas Lokomotīve pārstāve Zanda Dūdiņa.

Galveno balvu dokumentālo filmu konkursa programmā saņēma ukraiņu izcelsmes režisora Vitālija Manska filma The Pipeline (Gāzesvads). Festivāla 138 filmu seansus kopumā apmeklēja aptuveni 13 000 skatītāju, ar viņiem tikās arī filmu pārstāvji – gandrīz 100 režisori un aktieri. Festivālu apmeklēja arī režisors Viesturs Kairišs, uzslavējot gan festivāla kuratoru profesionālismu un precīzos filmu pieteikumus, gan brīnišķīgo Vīnes publiku.

”Filmai bija vairāki seansi un saņēmu daudz jautājumu – gan par vēsturi, gan cilvēku dzīvi Latgalē. Festivāls vienlaikus ir arī vienreizēja iespēja tikties ar izciliem cilvēkiem – neaizmirstamas sarunas man bija ar vācu performanču mākslinieku un fotogrāfu Ulay (Uwe Laysiepen), šai festivālā tika izrādīta slovēņu režisora Damjana Kozoles (Damjan Kozole) filma Ulay par viņu, kas stāsta par moderno mākslu un spilgtām personībām,” stāsta V. Kairišs.

Studijā Lokomotīve tapusī filma Pelikāns tuksnesī ir vizuāli poētisks un filozofiski ietilpīgs dokumentāls vēstījums par režisoram tuvo Latgali, tās īpašo maģiju un arī postu. Pastāvīgā reliģijas klātbūtne, cilvēku ikdienas dzīves ritums, dabas diženums, dzīvība un nāve – tas viss operatora Ginta Bērziņa gleznotajos skatos savijas ar austriešu komponista Gustava Mālera mūziku, radot pieminekli zemei, ko režisors sauc par mūsu zūdošo Atlantīdu.

Ar skatītājiem un kolēģiem no Skandināvijas valstīm V. Kairišam būs iespējams tikties arī Vācijā – no 29. oktobra līdz 2. novembrim filma Pelikāns tuksnesī tiks izrādīta Ziemeļvalstu filmu dienās Lībekā.

V. Kairiša dokumentālā filma Pelikāns tuksnesī pieteikta arī Nacionālajam festivālam Lielais Kristaps, kas notiks no 2. līdz 12. decembrim.

0 Komentāru