Kādai jābūt valsts pirmajai lēdijai?

1 komentārs
Kādai jābūt valsts pirmajai lēdijai?
Foto: LETA

Četri Valsts prezidenta kandidāti un četras iespējamās valsts pirmā lēdijas. Plašsaziņas līdzekļos informācija par prezidenta kandidātu sievām ir visai skopa. Taču, kāda būs mūsu valsts pirmā dāma, nebūt nav mazsvarīgi.

”Mums prezidents ir apveltīts ar reprezentālām funkcijām, mazāk ar varu atbilstoši Satversmei. Protams, prezidenta ģimene ir nopietna sastāvdaļa šajā reprezentācijas procesā,” norāda politologs Filips Rajevskis.

Sergejs Dolgopolovs izpelnās lietišķās etiķetes un protokola speciālistes Aijas Strautmanes kritiku. Dodoties uz pieņemšanu pie Valda Zatlera, Dolgopolova sieve ieķērusies ne tajā elkonī, savukārt vīrs izrāda klaju neieinteresētību par sievu. Arī Raimondam Vējonim ar sievu nebūtu par skādi papildināt protokola zināšanas.

Plašsaziņas līdzekļos nav atrodama Egila Levita fotogrāfija vai video, kur tiesnesis būtu redzams kopā ar sievu. Savukārt Mārtiņa Bondara sieva Ieva Bondare ir redzamākā no visām kandidātēm, kas ik pa laikam redzama gan preses slejās, gan zilajos ekrānos.

Visi četri prezidenta kandidāti ar savām dzīvesbiedrēm ir apprecējušies, taču, ja tā nebūtu, nevajadzētu steigā rīkot kāzas, kā, kļūstot par valsts redzamāko vīru, to darījis Andris Bērziņš.

Lai pati nekristu kaunā un labi pārstāvētu valsti, prezidenta sievai jāapgūst lietišķā etiķete un protokols.

”Lilita Zaltere bija ļoti orientēta uz eksponēšanos. Es gribētu teikt, ka tas varbūt nebūtu tas labākais piemērs, jo kundze nav prezidents,” norāda F. Rajevskis. Tikmēr A. Strautiņa atgādina, ka viņai ”ilgi vajadzējis iemācīties, ka viņai vajadzētu iet pussolīti aiz prezidenta”.

Dace Seisuma savu funkciju pildīja pietiekoši mierīgi, mērenības garā. ”Nebija pārāk uz eksponēšanos orientēta, bet tajā pašā laikā neslēpās. Es domāju, ka viņa godam pildīja savus pienākumus,” akcentē F. Rajevskis.

Kā jāpārstāv valsti prezidentes vīram, pēc politologa domām, paraugs esot Imants Freibergs, bet kā valsts prezidenta sievas paraugu protokola eksperte min Ainu Ulmani.
1 komentārs