Kā tālāk pastāvēs ”Duets Sandra”? Abi Andri sāk atgūties un atklāj grupas nākotnes plānus

6 komentāri
Kā tālāk pastāvēs ”Duets Sandra”? Abi Andri sāk atgūties un atklāj grupas nākotnes plānus
Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

Trīs mēnešus pēc solistes Sandras Brīnumas aiziešanas ”Duets Sandra” sāk atgūties – Andrim Brīnumam apvienībā blakus stājies Andris Roga, nupat izdota pirmā dziesma, kas sarakstīta bez Sandras. Vai un kā ”Duets Sandra” pastāvēs tagad? Skaties.lv piedāvā sarunu ar abiem Andriem, kurā vīri atklāj turpmākos plānus.

”Aizstāt es nevienu nevaru – Sandra bija Sandra, un es esmu es. Kā es izpildu, tā es to varu. Tik unikālu cilvēku kā Sandra aizstāt nevar. Es uzskatu, ka tādi talanti dzimst reizi simts gados.

Sandra man bija, pirmkārt, draugs. To, ko šobrīd daru, daru ar visu cieņu un piemiņu. Un, jā, nereti nāk asaras, visas tās domas. Nav viegls uzdevums izpildīt aizgājuša cilvēka dziesmas. Ir grūti,” par to, kā ir stāties Sandras vietā, stāsta Andris Roga.

Viņš uzsver, ka nekādā ziņā nemēģina atdarināt Sandru. Bet, jā, koncertos, protams, jaušams Sandras stāvojums. ”Iedomājos tā – ja tur, augšā, uz mani kāds skatās? Nav viegli. Tas Sandras strāvojums iet cauri visam. Varbūt liekas, ka mums tās dziesmas tādas ”opsā, opsā”, kas nu tur, bet nav viegli.

Piemēram, balādi ”Vēlreiz” joprojām nevaram saņemties tagad reanimēt. Kā mēģinām, tā acīs asaras, sākas atmiņas un viss – vairs nevar paspēlēt,” tā jaunais Andris.

Foto: blice jaunā sastāvā

Lai arī sākotnēji Andris Roga tika pieteikts kā Sandras aizstājējs uz laiku, ”Duets Sandra” nu apstiprina, – Roga blicē ir uz palikšanu -”pastāvīgs darbinieks”. Un abiem Andriem jau skaidra nākotnes vīzija.

”To pašu manieri arī turpināsim, bet centīsimies vēl roķīgāk. Pirmā dziesma palaista tautās, tagad jāturpina,” tā Brīnums.

Vai jau dzirdēji pirmo dziesmu, ko Andris sarakstījis bez Sandras? Noklausies šeit!

Sandra bija grupas galvenā dziesmu rakstītāja – neskaitāmās melodijas, kas bira kā no pārpilnības raga, bija viņas radītas. Pagaidām pie hitu meistarošanas ķēries Andris Brīnums, bet arī Roga, iespējams, varētu sākt komponēt. Dziedot viņš no bērna kājas, bet pirms vairāk nekā 10 gadiem sapazinies ar Brīnumu pāri.

Par albumu gan pāragri runāt. Skaidrs, ka tā kā Sandra laikos, kad albums seko albumam, vairs nebūs nekad.

“Sandra bija ļoti talantīga rakstītāja, varēja kaut piecus meldiņus dienā uzrakstīt, man atlika tikai apstrādāt. Man tāda talanta nav, man tik ātri neies, domāju, ka tik daudz dziesmu vairs nesacerēšu.

Andris Brīnums

Andris Brīnums

Jo tik talantīga dziesmu rakstītāja kā Sandra vienkārši cita nav. Taču ”Duets Sandra” noteikti nebeigsies!

Es nešturmēju ar jaunām dziesmām, jo Andrim vispirms jāapgūst tās pašas vecās. Kad tas notiks, rakstīsim jaunas!” tā Andri, vienbalsīgi noliedzot to, ka grupa varētu izjukt. Lai kas arī notiktu – viņi atradīs veidu kā radīt jaunus hitus!

Pirmie koncerti un klausītāju reakcija apliecina, ka Andru duets ir pieņemts. Un tas arī bijis Sandras vēlējums pirms aiziešanas – lai abi vīri turpina nest tautā viņas prieka pilnās melodijas arī tad, kad pašas Sandras vairs nebūs.

Zinot, ka pametīs šo sauli, pati Sandra piedāvājusi Rogam stāties uz skatuves viņas vietā. Un Roga šim uzdevumam pieiet ar milzu atbildību.

”Duets Sandra” daiļrade viņam pašam arī mīļa jau no pirmajām kasetēm. ”Kaut kas citādāks. Visi dzied par mīlestību un putniņiem, bet te ir kaut kas no dzīves. Kā mēs dzīvojam, tā arī ir. Kaut kas savādāks un jautrāks,” priecājas Roga.

Abi Andri uzsver, – ir smagi, bet dzīve turpinās.

Andrim ir arī jauna draudzene – vairāk lasi te!

Vasarā blice cer pabraukāt ar koncertiem. Jo Sandra tā vēlējusi! Roga ar siltu smaidu atceras, kā Sandra tad, kad slimība progresēja un viņa bija spiesta pamest skatuvi, viņu dresējusi, lai vīrietis spētu nest tālāk ”Duets Sandra” īpašo skanējumu viņas vietā.

Andris Roga

Andris Roga

”Šitā nē, vot šitā – viņa teica. Ar tādu ”skaties nu man”. Tie pēdējie knifiņi. Viegli tos uzklausīt nebija, bet tas bija svētīgi. Varat nākt uz koncertiem un novērtēt paši. Jo tas, kā skan datorā un kā dzīvajā, ir pavisam kas cits.”

Atnāc arī tu! ”Duets Sandra” aicina uz kārtīgu vasaras saulgriežu ballīti Sandras iemīļotajā klubiņā ”Tims Mints” 22. jūnijā plkst. 22.00!

Foto: ”Duets Sandra” cauri laikiem

6 komentāri