Komentāri

Iespējams, mūzikas draugi to pamanījuši, bet pilnīgi saprotami, ja arī nē – jau kopš rudens apritē atgriezusies kādreiz tik populārā grupa ”Logo” ar Ansi Klintsonu priekšgalā. Pāris mēnešus klusiņām, neuzbāzīgi un, kas tur ko slēpt, ar nelielu satraukumu, pavērojuši tautas reakciju, nu ”Logo” gatavi atgriezties pa īstam un skaļi. To, kā ir atgriezties rokmūzikā pēc septiņu gadu pārtraukuma un atkal sākt tricināt klubus tad, kad esi ne tikai divu meitu tēvs, bet arī plaši pazīstams ”laika ziņu vecis”, Skaties.lv lūkoja noskaidrot intervijā ar Ansi Klintsonu.

Tas pats roks, tikai mazliet inteliģentāks

Kā sarunā ar Skaties.lv atklāj Ansis, grupa, par kuras firmas zīmi vismaz šim kļuvušas skanīgās rindas ”Man nav kauns”, toreiz, pirms septiņiem gadiem, tā oficiāli nemaz neizjuka.

Vienkārši katram parādījās citas dzīves prioritātes – kāds pārcēlās uz laukiem, kādam piedzima bērniņš, kādam vairāk laika paņēma bizness.

Jā, ik pa brīdim šo gadu laikā Ansim jau uzplaiksnījusi ideja par grupas reanimēšanu, taču tā allaž atlikta. Līdz pagājušā gada vasarā viss salicies kā zvaigznēs ierakstīts.

Te ceļi krustojušies ar spēlēt gatavu bundzinieku, te gluži organiski dzīve savedusi kopā ar basistu. Ap Jāņiem bijis skaidrs – ”Logo” rudenī atkal kāps uz skatuves pēc septiņu gadu pauzes. Jaunā sastāvā, bet ar to pašu Ansi priekšgalā.

“Sapratu – ko tur izdomāt jaunu riteni. Tās visas ir manas dziesmas, kāpēc gan ne ”Logo”,” tā Ansis. Tomēr loģiski, ka arī grupas skanējums būs mazliet cits.

“Kā nekā, esmu audzis, kaut kāda dzīves pieredze nākusi klāt. Stipri iedevis Anglijas laiks – četrus gadus biju prom.

Taču pamatā – tas pats roks jau vien ir. Varbūt mazliet inteliģentāks, taču to jau tūlīt izlems klausītāji,” gatavs vērtējumam ir Ansis.

Pieradis uz ielas atbildēt par laika prognozi

“Patiesībā ir pavisam normāli, ka neviens īsti nezina par ”Logo” atgriešanos – kopš rudens bijis vien tik, cik ziņa par dziesmu ”Dzīvnieks” un daži koncerti,” neslēpj Ansis.

Nupat grupai bijis koncerts ”Timā Mintā”, un Ansis ar interesi vērojis auditoriju – it kā jauni ļaudis, bet dzied līdzi.

Ja pirms septiņiem gadiem Ansi lielākā daļa zināja kā grupas ”Logo” līderi, nu jau viņš plaši pazīstams kā TV3 laika ziņu ”seja”.

Mākslinieks uzsver, ka viņam nav nekādu iebildumu pret dažāda veida popularitāti – baudīt ”Logo” mūziku droši var nākt laika ziņu fani, tāpat kā rokmūzikas draugi laipni aicināti skatīties TV3.

“Tam tā ir jābūt. Esmu jau pieradis, ka man veikalā var pajautāt, kāds būs laiks. Un es ar prieku arī izstāstu.

Protams, neizbēgami, ka allaž būs kāds, kurš, iemaldījies ”Logo” koncertā, nobrīnīsies – laika vecis dzied! Bet lai!

Ir bijušas uzstāšanās, kurās pats pasaku: ”Par laiku šovakar neko nestāstīšu.” Bet no otras puses – man ir dziesma ”Laikam”.

Man baigi labi patīk tas , ko es daru. Man patīk tās laika ziņas, arī raidījuma ”Sveika Rīga” vadīšana dod gandarījumu, tāpat kā spēlēšana ir mana sirdslieta. Un arī tas vēl nav viss.

Es arī ierunāju, adaptēju un producēju reklāmas . Ja man ir kaut kur īsi jāieraksta, ar ko es nodarbojos, man ir baigi grūti,” smejas Ansis, piebilstot, ka nu starp daudzajām nodarbēm vēl jāatrod laiks ”Logo”.

Kā no jauna iemīlēties

Un tas izdošoties – nekādu šaubu. “Ja grib, vienmēr var visu sakārtot. Zini, mēdz teikt tā, ka ir vīri, kas vienmēr atradīs laiku iedzert aliņu. Ja kaut ko ļoti gribas, tam vienmēr atliks laiks,” pārliecināts Ansis.

Viņš neslēpj – pēc septiņus gadus ilgas pauzes iesoļojot mūzikā, jūtas visai ”zaļš”.

“Nav jau aizmirsts spēlēt intrumentu un dziedāt, bet tas viss ir pilnīgi, pilnīgi savādāk. Kā no jauna iemīlēties,” spriež Ansis.

Pirmajā koncertā jaunajā sastāvā viņš jutis tādu kā milzu atbildību – kā ”Logo” atgriešanos uztvers vecie fani un citi mūziķi?

“Nu jau beidzot varam brīvi spēlēt bez vēlmes kādam kaut ko pierādīt vai atbilst kādam tēlam. Sākumā par to bišķi pacepāmies, bet ātri sapratām, ka nav jau jēgas piebāzt savu galvu ar ko tādu.

Vajag vienkārši darīt,” secinājis mākslinieks.

Meitas akceptē tēti – rokmūziķi

Ansis ir divu meitu tēvs – vecākajai ir 17 gadu, bet jaunākajai vien četri. Ziņu par to, ka tēvs tagad būs arī rokzvaigzne, meitenes uztvērušas mierīgi.

Vecākā jau esot bijusi uz ”Logo” koncertu, savukārt jaunākā mēdz pašiverēt pa ”YouTube” un papriecāties, kā ”tētis dzied ar saviem draugiem”.

Arī sieva izturējusies ļoti saprotoši. “Man liekas, ka viņa mani pieņem un mīl, un tāpēc saprot, ka tas ir mans hobijs, mans adrenalīns.

Citi vīrieši nodarbojas ar ekstrēmiem sporta veidiem, brauc makšķerēt vai medībās, bet man ir skatuve. Kas ir daudz labāk kā medības, jo no mana hobija neviens necieš. Un arī pašam nekādas traumas nav – baigi droši. Perfekts hobijs vīrietim,” joko mūziķis.

Protams, kā jau rokmūzikā tas notiek, jārēķinās ar sieviešu kārtas klausītāju pastiprinātu uzmanību. Tam sieva jau esot izgājusi cauri, jo arī Ansim bijis savs kaislīgo fanīšu pulciņš.

“Savulaik ir bijuši visādi ”stalkošanas” gadījumi, tika sūtītas vēstules, stāstīti nebijuši notikumi. Sieva to ir sapratusi un pieņēmusi, ka tā vienkārši ir,” priecīgs par mīļotās izpratni šajā jautājumā ir mūziķis.

Par ”pastāvīgajām paģirām” un citiem rokmūzikas mītiem

Iesoļojot rokmūzikā, Ansis nebaidās sava ”ģimeniskā laika ziņu veča” imidža – gluži otrādi. Ģimene ir viņa spēks.

“Bono ir četri bērni. Krisam Mārtinam no ”Coldplay” ir bērni, Stings ir ģimenes cilvēks. Tas, ka cilvēkiem, kas spēlē rokmūziku ir ģimenes un pat ļoti veiksmīgas ģimenes, to varbūt tā baigi neafišē, taču tas tas ir pilnīgi OK.

Tas standarts, ka rokmūziķim pastāvīgi jābūt nelielām paģirām, iesaistītam mīlas trijstūrī vai jāpārdzīvo kāda krīze, man šķiet, ka tas ir uzpūsts un izdomāts.

Cilvēki ir cilvēki – citi ir vientuļi, citi ne, bet, manuprāt, tas galīgi nav atkarīgs no nodarbošanās. Katram ir savs dzīves gājums, un ne man kādu nosodīt,” mītus par rokmūziku lauž mākslinieks.

Un ne jau mīlas mokās top tie labākie gabali. “Katram ir savs iedvesmas avots un mehānisms, kā tās dziesmas rodas. Man, piemēram, tā ideja atnāk kopā ar sajūtu, tad viņa pārtop mūzikā un dzejā.

Bet tam nav obligāti jābūt kaut kam skaļam un ārkārtējam. Protams, tas ir viens no elementārākajiem veidiem – krīzes laikā cilvēks ir atvērts un var dziesmas rakstīt.

Bet krīze vispār jau manuprāt ir tāds pavērsiens, kad saproti – kaut kas jāmaina. Liekais svars arī ir krīzes stāvoklis, jo saproti, ka kaut ko jāmaina,” tā Ansis.

Viņš smejoties sāk rēķināt, ka ”Liekais svars” ir ne tikai kādas grupas nosaukums, bet arī viens no ”Duets Sandra” hitiem, un kāpēc gan ne.

Sievu ar romatisku ģitārsolo vairs nepārsteigs

Ansis neslēpj, viņš ar interesi seko ”Duets Sandra” jaunumiem un cer, ka grupas līderei izdosies atgriezties uz skatuves, lai priecētu ar vēl kādu koncertu. Arī ”U2” viņš klausās. Bet kas tad galu galā būs pats jaunais, atdzimušais ”Logo”?

“Nodrāzti jau skan, bet tās būs pozitīvas emocijas, svētku un prieku sajūta. Bet žanra rāmjos mūs grūti ielikt, jo katrai dziesmai ir sava režija.

Mums svarīgi nevis ielikt visu vienos rāmojos, bet lai tā dziesma aiziet līdz klausītājiem.

Tā ka mūsu mūzika ir kā maza, muzikāla teātra izrāde,” skaidro Ansis.

Un septiņu gadu laikā iekrājies daudz mazu ”ludziņu”, kas tagad jāatrāda kolēģieem un jāizlemj – dzīvos šis radījums vai ne.

“Ģimene ir visnelaimīgākā šajā ziņā, jo viņi dabū klausīties kaut kādu vienu rifu tūkstošiem reižu, kamēr izlemju, tas būs tā vai citādi.

Bet viņi ir pieraduši. Kā smejos – es savu sievu, zem loga uz viena ceļa spēlējot akustisko ģitāru nepārsteigtu. Viņai tas ir pilnīgi vienalga – viņa to visu ir atklausījusies.

Vīrietis ar ģitāru manu sievu nepārsteidz.

Bet, runājot par jaunajām dziesmām, arī vecās, tiekot spēlētas tagad, pēc septiņiem gadiem jaunā sastāvā, pavisam citādi elpo un uzvedas. Es atstāju diezgan lielu brīvību tiem, kas spēlē.

Līdz ar to pašiem patīkami. Un tas laikam ir tas, kāpēc vērts nākt uz koncertiem, ja pašiem mūziķiem patīk, arī cilvēkiem patiks,” secina Ansis.

Pievienojies ”Logo” fanu pulkam un esi pirmais, kas uzzina jaunumus! Seko grupai šeit.

Baudi arī dziesmu ”Dzīvnieks”

Uzmanību! Ansis apsola: kad ”Dzīvnieks” klausījumu skaits sasniegs miljonu, sestdienas laika ziņas tiks izpildītas ģitāras pavadījumā!

Lasi vēl