Komentāri

Dziedātāja Jenny May, Maija Stuģe (31), izdevusi dziesmu Dzīres. Tā intuitīvi saplūst arī ar gaidāmo saulgriežu svinēšanas tematiku. Līgo noskaņas atspoguļojās arī dziesmas videoversijā.

”Jau rakstot dziesmas tekstu, tajā bija daudzi vārdi ar simbolisku nozīmi: saule, pērkons un Dievs. Man
šoreiz bija svarīgi uzsvērt latvisko,” žurnālam Privātā Dzīve atzīst dziedātāja. Viņai latviešu svētki asociējas ar dažādiem rituāliem un senlatviešu simboliku, kas bagātīgi izmantota arī jaunās dziesmas videoklipā. ”Godīgi sakot, kādreiz senlatviešu zīmes uzskatīju par pagānu simboliem un no tām uzmanījos. Tomēr šīs ir mūsu senču zīmes, kas pauž mūsu spēku. Ar savu klipu gribēju aktualizēt šo mūsu mantojumu,” atklāj Jenny May.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti


Dziesmas Dzīres laišana klajā tieši pirmsjāņu laikā nav nejauša, jo, kā atklāj dziedātāja, Līgosvētki ir vieni no viņas mīļākajiem svētkiem. ”Atminos, ka jau kopš bērnības saulgrieži man saistās ar dažādiem noslēpumiem. Kad biju pavisam maza, kopā ar brāli devos mežā meklēt papardes ziedu un vienmēr jutos vīlusies, ka to neatradu. Es ļoti ilgi ticēju stāstam par mītisko ziedu. Uzzinājusi, ko īsti nozīmē “papardes zieds”, smaidot visiem stāstīju par to, kā to esmu meklējusi kopā ar brāli,” šodien jokojot teic dziedātāja.

10 gadu uz skatuves

Jenny May 1. jūlijā ar koncertu Daugavas koncertzālē uzsāks jubilejas koncerttūri pa Latviju. Lai piešķirtu koncertiem meditatīvu un pat dziedinošu noskaņu, dziedātāja tajos apvienojusies ar gongu un netradicionālo mūzikas instrumentu mūziķiem Daci Straumi un Yakov Cheich-Sultan. Koncerti visā Latvijā būs kā sava veida dzīres. Palīgā nākšot arī profesionāli dejotāji un uz skatuves notiekošais būs īsts šovs.

“Ir milzīgs gandarījums par paveikto šajā starta skrējienā 10 gados. Mūzika ir tas lauciņš, kurā jūtu piepildījumu un zinu, ka vēl varu realizēties plašāk. Mūzikai nav robežu. Ir tikai jāizpleš spārni un jālido tālāk. Man prieks, ka šo gadu laikā man ir tik daudz uzticamu klausītāju. Es būšu ar jums arī turpmāk!” par svinībām teic Jenny May.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl