5 komentāri

Uz vasaras lielāko hiphopa un repa rīmju cīņu “Summer Rap Battle” pusfinālu pošas bijušais engurietis, tagad rīdzinieks Mārtiņš Bruņenieks, kurš Latvijas repa lauciņā sevi pieteicis ar skatuves vārdu Dante. Jaunais reperis, kurš pirms nedēļas rīmju cīņu pasākumā piedzīvoja pirmo uzstāšanos publikas priekšā, novērojis vispārējo hiphopa vulgarizēšanos. Viņš ir apņēmies situāciju labot.

“No bērnu dienām esmu uzaudzis Engurē, nelielā piejūras ciematā. Skaista vieta, ja nopietni, bet tagad, kad esmu 22 gadus jauns, jau sesto gadu apgrozos Rīgā, kur lēnam iekārtojos dzīvei. Laikam esmu šeit uz palikšanu, jo iepaticies Rīgas ritms un pilsētas dzīve, miers jūras krastā tomēr nav man,” ar sevi sāk iepazīstināt Mārtiņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar mūziku un repu Mārtiņš sācis nodarboties apmēram pirms pusotra gada.

”Viss sākās ar dzejoļiem, bet tie man šķita par “maigu”, ja tā var teikt. Tad pārgāju uz lirisku tekstu rakstīšanu, jo sāku klausīties repu, kas ļoti gāja pie sirds, burtiski sakot – iemīlējos mūzikā. Atklāju, ka varu veidot teikumus gan rakstiski, gan mutiski jeb, kā to citi saprot, frīstailā – man tas padevās,” portālam Skaties.lv atklāj jaunais reperis.

Foto: jaunais reperis Dante

Jaunietis pirmo reizi uz skatuves publikas priekšā kāpis rīmju cīņu ”Summer Rap Battle” pasākumā Vecrīgas bārā ”Paldies Latiņam” 9. jūnijā.

Teilors pauž publisku fui visiem, kuri rīmju cīņās repoja no telefona

”Protams, bija satraukums, bet es zināju – ja vēlos vismaz ko nedaudz sasniegt, ir jāpārkāpj savam morālajam slieksnim, ko arī izdarīju.

Biju pārsteigts, ka pasākuma laikā šie saucamie reperi viens pēc otra vilka ārā lapiņas, kur bija jau iepriekš sagatavoti teksti.

Bet, hei, frīstails ir frīstails, un es vēlējos parādīt, ko esmu spējīgs izdarīt uz vietas, līdz ar to speciāli negatavojos.

Ko lai saka, iekšas mani nepievīla, un viss izdevās daudz maz tā, kā biju vēlējies,” par savu pirmo uzstāšanos gandarīts ir reperis.

Video: Dante rīmju cīņu pasākumā

”Mūzika kā tāda man šķiet kas dvēselisks, un tajā esmu spējīgs izteikt savas domas un emocijas daudz krāšņāk nekā vienkārši runājot. Tas, visticamāk, arī ir iemesls, kāpēc to daru un darīšu. Pie tam man nauda, slava nav ne tuvu tik būtiski, kā pasniegt sevi, savas domas tā, lai cilvēki manī ieklausītos un varbūt arī atrastu ko kopīgu šajos liriskajos stāstos, ko veidoju,” akcentē Dante un atklāj, ka tieši draugu atbalsts ir tas, kas ”dod motivāciju art šo lauku tālāk”.

Patlaban Dantem jau gatavs materiāls veselam albumam. To plānots ierakstīts studijā, tiklīdz mūziķim finanses ļaus to darīt. ”Nav noslēpums, ka Latvijā nav tā vieglākā dzīve, bet tik un tā šo zemi mīlu,” teic reperis.

Dantes daiļradē ļoti liela daļa dziesmu ir autobiogrāfiskas. ”Par mani, manām iekšējām sāpēm un priekiem, ar ko sastopos ikdienā, lai nākotnes klausītājam būtu kas tāds, ko var attiecināt uz sevi.

Protams, rakstu arī par nopietnākiem tematiem kā politika, pasaules problēmas, sabiedrības degradācija un citiem, jo tās ir tēmas par, ko daudzi mūzikā nemaz nerunā vai vienkārši nav gana izglītoti, lai izteiktu savas domas.

Manuprāt, reps lielākoties ir kļuvis vulgārs, kur tiek galvenokārt slavināta nauda, vieglprātīgs dzīves veids un apreibinošas vielas. Es to vēlos vismaz censties mainīt un ceru, ka kaut kādā savā mērā man tas izdosies. Šo mūzikas stilu taču klausās arī bērni, un es nevēlos viņu pelēkās šūnas pakļaut degradācijai, bet gan drīzāk censties viņus izglītot,” pauž jaunais reperis.

Viens otru gatavi ar vārdiem nogalināt! VIDEO: rīmju cīņu pagaidām niknākais ”batls”

Pagaidām gan neviena dziesma nav ierakstītā labā kvalitātē, bet mūziķis ar to īpaši nesteidzas. ”Zinu, ka visam ir savs laiks, un kā gudrā ticējumā citēts – lēnāk iesi, tālāk tiksi,” saka Dante.

”Summer Rap Battle” pusfinālā, kas notiks jau šovakar bārā ”Paldies Latiņam”, Grēcinieku ielā 11 A, Rīgā, Dantes pretinieks būs talantīgais siguldietis Teilors (Oskars Lapiņš).

”Lai nu kā veiksmi visiem dalībniekiem turpmākajās cīņās, jo piedodiet man, bet veiksmi jums vajadzēs,” tā Dante.

Foto: rīmju cīņu otrais pasākums

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl