Jānis Ozols īpašu lepnumu par savu vārdu izjūt ārzemēs

Komentāri

”Mans vārds ir kolosāls,” pārliecināts diriģents Jānis Ozols, kurš īpašu lepnumu par savu vārdu izjūt, citu valstu pārstāvjiem skaidrojot, ka Jānis ir īstākais un tradicionālākais latviešu vārds.

Lai gan kora vadīšanas profesija iet roku rokā ar lustīgu Jāņu svinēšanu, Jānis Ozols savā vārda dienā nav strādājis ne reizi. ”Es tā esmu saplānojis. Arī tad, kad bija Cosmos laiki – mēs tur bijām trīs Jāņi – tā bija svēta diena,” atzīst diriģents.

Kompānija, ar kuru līgo Jānis Ozols, dziesmai atvēl lielu vietu. ”Tas, ka man ir tāds vārds un uzvārds – Jānis Ozols, un tas, ka Jāņu simbols ir ozolu vainags, protams, man uzliek papildu pienākumu būt kārtīgam Jāņu svinētājam,” teic Jānis.

Lepnumu par savu vārdu Jānis Ozols īpaši izjūt, viesojoties ārzemēs un skaidrojot citu valstu pārstāvjiem, ka Jānis ir īstākais un tradicionālākais latviešu vārds. ”Man liekas, ka mans vārds ir kolosāls, un latviešiem vajadzētu to vārdu dot. Vienu brīdi bija ļoti daudz Jāņu – apmēram manā vecumā. Bet tagad viņi iet galīgi mazumā. Man liekas, ka Jānis ir ļoti labs vārds,” akcentē Jānis Ozols.

Līdz šim gan nevienus Jāņus nav sanācis rīkot pašam. Bet, tā kā tagad ģimenē ir divi šā vārda nesēji, Jānis Ozols sapratis, ka situāciju jālabo. ”Šogad mēs brauksim līgot riktīgi latviski – tautastērpos, ar siera siešanu, alus taisīšanu un visām parašām. Tā būs laba skola. Tad varbūt nākamgad pat būs jāsaņemas un jāuztaisa pašiem savi Jāņi,” teic Jānis Ozols.

Lasi vēl